Ferie w muzem

2016-02-18

Każdego roku w czasie ferii zimowych Muzeum Zagłębia w Będzina zaprasza mieszkańców naszego regionu do udziału w Dniach Rodzinnych w Muzeum.

Cała formuła jest taka, żeby przygotować program w taki sposób, żeby był on ciekawy zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Najczęściej przybiera to luźną formę zabawy.

-wyjaśnia Agnieszka Milka z Działu Edukacji Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Zajęcia przygotowane w ramach Dni Rodzinnych odbywają w każdy czwartek. Podczas muzealnych warsztatów uczestnicy zdobywają wiedzę, tworzą pamiątki oraz znakomicie się bawią. Taka forma spędzenia dnia wolnego od szkolnych zajęć podoba się również opiekunom dzieci.

 To słuszna inicjatywa, że coś takiego zostało zorganizowane. Dla dzieci jest to frajda, uczą się, bawią się i to jest bardzo istotne szczególnie podczas ferii.

-mówi Pani Aleksandra.

Za każdy razem formuła zajęć jest zupełnie inna, w drugi czwartek ferii najmłodsi zwiedzając obiekty muzeum zabawią się w poszukiwaczy skarbu oraz poznają historię bajki.

Formuła Dni Rodzinnych w Muzeum Zagłębia w Będzinie za każdym razem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Takie zajęcia po za okresem ferii zimowych prowadzone są również latem.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress