Jumping Frog – fitness na trampolinach

2016-02-04

Jumping Frog to nowa forma aktywności fizycznej, która zyskuje coraz większą popularność. Pierwszym miejscem w Zagłębiu Dąbrowski, w którym można było poskakać na charakterystycznych trampolinach był Klub Fitness i Siłownia 3maj 4mę.

Jest to nowy trening fitness, coraz bardziej popularny, z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większe grono fanów, nie dziwie się jest naprawdę świetny. Na początku mieliśmy mniej godzin zajęć w tygodniu, jednak powstała lista rezerwowych, ciągle zapisują się nowe osoby, dodajemy kolejne godziny zajęć w tygodniu. Aktualnie mamy 8 godzin Jumping Frogu w klubie, prowadzę je m.in. ja i dwie inne koleżanki.

-wyjaśnia Wiola Żukocińska, instruktorka Jumping Frog w 3maj 4mę.

Zajęciach na trampolinach prowadzone w 3maj 4mę cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Niektóre z uczestniczek zajęć ćwiczą nieprzerwanie od kilku miesięcy.

Jumping Frog zauważyłam kiedyś u Wioli na facebooku i pomyślałam sobie fajne zajęcia, może spróbuję. Przyszłam raz, drugi, strasznie się wkręciłam, to był sierpień 2015 roku, od tej pory tu zostałam. Znamy się już tutaj z niektórymi dziewczynami właśnie od sierpnia, ponieważ to jest już praktycznie stała kadra, która tutaj przychodzi.

-komentuje Magdalena Trubiłło, uczestniczka zajęć.

Po raz pierwszy przyszłam tu w listopadzie, po tym jak z głupa przymierzyłam swoje ulubione spodenki i w nie nie weszłam. Przeszłam już wiele zajęć fitness, jakieś BPU, zumby, siłownie. Zawsze mnie to nudziło, więc postanowiłam spróbować tego. Chodzę od listopada regularnie, nie odpuszczam ponieważ się w tym zakochałam.

-ocenia Kinga Pachulska, uczestniczka zajęć.

Jumping Frog jest doskonałą formą aktywności fizycznej, która daje maksymalną efektywność.

 Trening wygląda tak, że przez pierwsze 5 minut jest rozgrzewka, ćwiczymy całe ciało, rozgrzewamy stawy. Później jest trening typowo cardio, skaczemy na trampolinach, prowadzę zajęcia tak, że układam skoczne, energetyczne choreografie. Powtarzamy kroki, ćwiczymy je i na końcu jest finał. Następnie króciutki stretching i przechodzimy do drugiej części zajęć, jest to trening wzmacniaczy łączony z treningiem cardio.

-tłumaczy Wiola Żukocińska.

Trening na trampolinach poprawia kondycję, modeluje sylwetkę. Ponadto wyzwala on niezliczoną ilość endorfin.

Super zabawa, super impreza w cudzysłowie oczywiście. Przy okazji można wyćwiczyć na prawdę wszystkie mięśnie, absolutnie wszystkie: nogi, ręce, brzuch. Ćwiczymy nie tylko na trampolinach, są również ćwiczenia wzmacniające przez pół godziny. Na prawdę gorąco wszystkim polecam.

- mówi Rusłana Kucharska, uczestniczka zajęć.

Niestety taki rodzaj treningu nie jest przeznaczony dla każdego.

 Jeśli ktoś ma problem z równowagą, stabilnością stawów, jakieś kontuzje kręgosłupa, bądź stawu skokowego, jeśli kobieta jest w ciąży to niestety, ale nie może ćwiczyć, nie jest to wskazane.

-przestrzega instruktora Jumping Frog.

Jeśli wymienione przeciwwskazania Was nie dotyczą warto spróbować treningu na trampolinach, kto wie może i Wam energiczny i wyjątkowo skoczny Jumping Frog skradnie serce.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress