Kolejne inwestycje w Sosnowcu

2016-02-26

Japoński koncern Sumitomo Riko zainwestuje w Sosnowcu. Już niedługo w mieście swoją działalność rozpocznie spółka Tir wchodząca w skład koncernu.

Fot: UM w Sosnowcu.

Japończycy planują otworzyć w stolicy Zagłębia zakład, w którym będą wytwarzane elementy z tworzyw sztucznych (poliamid) na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Pracę znajdzie w nim około 200 osób.

Spółka TRI Poland przejęła obiekty firmy PKC Group (wcześniej Segu przy ul. Narutowicza 61), która produkowała wiązki dla przemysłu motoryzacyjnego. Fiński koncern PKC Group zdecydował się jednak przenieść produkcję wiązek do Serbii. Opustoszałe hale zajmie teraz japońska firma produkująca części antywibracyjne i dźwiękochłonne dla przemysłu motoryzacyjnego. Spółka TRI Poland należąca do japońskiego koncernu ma w Polsce fabryki w Wolbromiu i podkarpackim Zagórzu.

-informuje Urząd Miejski w Sosnowcu.

Jak przekazuje Urząd Miejski w Sosnowcu firma złożyła już wniosek o zmianę sposobu użytkowania istniejących hal, a w najbliższych dniach  ma wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Cieszę się, że po tym jak firma PKC przenosiła się do Serbii jej miejsce zajmuje firma, która chce u nas zainwestować i dać pracę naszym mieszkańcom. To firma ze sporym potencjałem działająca na całym świecie. Każdy inwestor jest dla nas niezwykle ważny i z każdym kto chce inwestować w naszym mieście będziemy rozmawiać i namawiać go do zainwestowania u nas.

 – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress