MKS w półfinale mistrzostw Polski!

2016-02-03

Drugie miejsce i awans do półfinałów zapewnili sobie dąbrowscy juniorzy starsi podczas weekendowego turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski w Dąbrowie Górniczej. Do kolejnej fazy mistrzostw awansował również jedyny pogromca MKS-u Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot, a z dalszych gier odpadli UKS Kadet Oświęcim/Cracovia Kraków i Siarka Tarnobrzeg.

Fot:Adrianna Antas / MKS Dąbrowa Górnicza

W pierwszym meczu MKS spotkał się z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem – UKS-em Kadetem Oświęcim, który na ten turniej połączył siły z Cracovią Kraków. Prestiż spotkania inauguracyjnego udzielił się obu ekipom, ale nerwy szybciej opanowali gospodarze, którzy pierwszą kwartę wygrali 23:18. W drugiej odsłonie MKS przycisnął i punktował rywala seriami, co pozwoliło na wypracowanie ponad dwudziestopunktowej przewagi . Rezultat 44:25 do przerwy praktycznie ustawił już wynik meczu, a dąbrowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Co prawda UKS w trzeciej kwarcie próbował się jeszcze odgryzać, lecz kosztowało to jego zawodników tyle wysiłku, że ostatnia część gry odbyła się pod całkowite dyktando dąbrowian.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – KADET OŚWIĘCIM CRACOVIA SZKOŁA GORTATA 85:59 (23:18, 21:7, 18:25, 23:9)

Punkty dla MKS-u: Wantuch 25, Piszczatowski 12, Skiba 12, Szczypiński 11, Boryka 10, Załucki 6, Niespor 4, Kępa 3, Glaeske 2.

Decydujące starcie

W pierwszym dniu wygrywali faworyci, więc jasne się stało, że dzień drugi może przynieść rozwiązania końcowe – sukces lub porażkę i odpadnięcie z rywalizacji o dalszy udział w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Tak też się stało.

Siarka Tarnobrzeg po piątkowym wyrównanym boju z faworyzowanym Treflem Sopot, do meczu z MKS-em przystąpiła pełna optymizmu i werwy. Poziom adrenaliny przełożył się jednak na nerwowość w grze i bardzo słabą skuteczność. W szóstej minucie obie ekipy zdołały zgromadzić w sumie zaledwie dziewięć punktów, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 13:7 dla gospodarzy.

W drugiej odsłoni marzenia Siarki o półfinale zostały rozwiane. MKS wrzucił piąty bieg i odjechał rywalowi, wygrywając ten fragment 26:8 i prowadząc w spotkaniu 39:15. Ten rezultat odebrał Siarce chęci do gry, a MKS nadal powiększał przewagę ustalając wynik z przewagą czterdziestu punktów.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MOSIR SIARKA TARNOBRZEG 88:48 (13:7, 26:8, 25:18, 24:15)

Punkty dla MKS-u: Szczypiński 16, Wantuch 12,  Załucki 11, Boryka 10, Lewiński 10, Skiba 10, Niemyjski 8, Niespor 4, Piszczatowski 4, Rajczak 3. 

O prestiż

W związku z pewnym awansem do dalszych rozgrywek MKS-u i Trefla Sopot, niedzielne starcia turniejowe nie niosły już takiej dawki ładunku emocjonalnego. Co prawda zwycięstwo  w turnieju nadal miało charakter prestiżowy, ale nie było celem samym w sobie.

Stąd też obie ekipy do spotkania przystąpiły nieco ospale. Brak zaangażowania  w walkę dąbrowskich koszykarzy w pierwszej fazie meczu, przy miażdżącej przewadze fizycznej Trefla Sopot odbijał się na wyniku. Sopocianie wypracowali kilkunastopunktową przewagę i kontrolowali mecz.

Podrażnione ambicje MKS-u spowodowały przemianę w grze podopiecznych Rafała Knapa po przerwie. Dużo większe zaangażowanie, podwajanie w defensywie i szybkie ataki umożliwiły częściowe odrobienie strat, lecz na końcowy sukces zabrakło czasu. MKS przegrał 73:83 i zajął drugie miejsce w turnieju.

TREFL SOPOT – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 83:73 (22:14, 22:10, 16:22, 23:27)

Punkty dla MKS-u: Szczypiński 23, Załucki 16, Niespor 10, Boryka 7, Niemyjski 4, Piszcatowki 4,  Wantuch 4, Skiba 3, Rajczak 2.

Klasyfikacja końcowa:

1. Trefl Sopot (awans)

2. MKS Dąbrowa Górnicza (awans)

3. MOSiR Siarka Tarnobrzeg

4. UKS Kadet/Cracovia

1 lutego odbyło się losowanie grup turniejów półfinałowych. MKS trafił do grupy czwartej, a jego przeciwnikami będą: WKK Wrocław, MKS Polonia Warszawa i KKS Pro-Basket Kutno. Turniej odbędzie się w dniach 12-14 lutego.

Informację nadesłał Damian Juszczyk z MKS Dąbrowa Górnicza.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress