Ostatki w Dąbrowie Górniczej

2016-02-05

Moc atrakcji w ostatki w Dąbrowie Górniczej, miasto przygotowało kilka ciekawych propozycji na spędzenie ostatniego weekendu karnawału.

 

PIĄTEK

Miejska Biblioteka Publiczna ul. Kościuszki 25

Klub Malucha godz. 12.00. i 14.00.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Malucha. Cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. W programie m.in.: gry i zabawy dla najmłodszych, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 262 49 14.

Warsztaty Tańca Szkockiego godz. 17.00.

Warsztaty tańca w bibliotece stały się już tradycją i mają grono stałych fanów.

Świetlica Środowiskowa w Błędowie godz. 17.00.
Choinka

Najlepszą atrakcją dla dzieci, wybierających się na bal karnawałowy, jest możliwość przebrania się w strój, przygotowany specjalnie na tę okazję. Taką frajdę będą mieli najmłodsi, którzy przyjdą do błędowskiej świetlicy.

Klub Osiedlowy Helikon godz. 17.00.
Warsztaty witraży

Klub Osiedlowy Helikon zaprasza dzieci (od 10 roku życia), młodzież oraz dorosłych na warsztaty witrażu, w trakcie których można będzie poznać i zgłębić tajniki tej wyjątkowej „szklanej sztuki”. Szczegóły w klubie oraz pod numerem 32 733 87 95

Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00.
Sojka Band – koncert

Zapraszamy na  koncert jedynej w swoim rodzaju, niepowtarzalnej, dąbrowskiej Orkiestry Rozrywkowej – Sojka Band. Muzycy wraz z solistami wykonają utwory idealnie wpisujące się w klimat karnawałowy.  Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004 roku. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy – Jerzego Sojki – wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę.

W skład Sojka Band wchodzą doświadczeni muzycy – zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Muzyka stanowi bardzo ważny element ich życia. Niektórzy poprzez wspólne muzykowanie związani są ze sobą od lat. To byli członkowie Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej, Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach oraz absolwenci i studenci Akademii Muzycznej w Katowicach.

Skład zespołu stanowią zarówno muzycy z wieloletnim doświadczeniem estradowym, jak i uzdolniona młodzież – absolwenci i uczniowie szkół muzycznych, którzy jednak mimo młodego wieku sukcesywnie zdobywają doświadczenie sceniczne. Poza pasją do muzyki łączą ich nawet więzy rodzinne. Zespół tworzy kilka pokoleń muzyków, dla których występy przed publicznością są przyjemnością i zawsze przyjmowane są przez widownię z entuzjazmem.
                                    SOBOTA

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 10.00.
Biblioteka Planszówek

Przez pięć godzin miłośnicy gier planszowych będą mieli okazję rozegrać ciekawe partie.

Hala „Centrum” godz. 17.00.

Mecz siatkówki kobiet MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot
W sobotę hala „Centrum” będzie areną pojedynku, w którym zmierzą się czołowe zespoły ekstraklasy. MKS, zajmujący trzecią lokatę, zmierzy się zajmującym fotel wicelidera sopockim Atomem. W szóstej kolejce, w starciu nad Bałtykiem, lepsze były dąbrowianki, które wygrały 3:1. Teraz „Atomówki” zapewne spróbują wziąć rewanż na tamtą porażkę, a to zwiastuje, że emocji i dobrej gry nie powinno zabraknąć.

Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00.

Bal Charytatywny

Podczas zabawy odbędzie się aukcja dzieł sztuki oraz innych fantów. Środki uzyskane z licytacji zostaną przekazane na cele charytatywne. W balu, jak corocznie, uczestniczyć będzie wiele znanych osobistości z terenu naszego regionu. Gośćmi byli m.in. prezydenci miast, osobistości z Urzędu Marszałkowskiego w tym marszałkowie, posłowie, radni, prezesi lokalnych przedsiębiorstw. Udział w Balu Charytatywnym jest doskonałą okazją do nawiązania znajomości, która w niejednym przypadku może zakończyć się owocną współpracą. Do udziału w XII Balu Charytatywnym zapraszają Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej oraz Lechosław Juszczyk, Prezes Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej. W niezwykły, karnawałowy nastrój wprowadzi gości zespół DELTA.

Wstęp na bal kosztuje 500 zł od pary. Więcej informacji na temat Balu Charytatywnego oraz sposobie zakupu zaproszeń można uzyskać pod nr tel. 32 262‑48‑92, 601‑823‑060, pod adresem mailowym: biuro@zig. org. pl lub osobiście w Fundacji Godne Życie przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Dąbrowie Górniczej

                                        NIEDZIELA

Pogoria III plaża przy molo godz. 11.00.

Morsowanie
Tradycyjnie już zapraszamy do wspólnej zimowej kąpieli. Zanurzenie w zimnej wodzie hartuje ciało i poprawia samopoczucie.


CAŁY WEEKEND

Kino Kadr
Janis godz. 17.00
.

Skomponowany ze starannie wybranych przez reżyserkę materiałów archiwalnych, którym towarzyszą nagrane współcześnie wywiady, dokument o Janis Joplin wpisuje się w obecny w kinie trend realizowania filmowych biografii muzycznych legend (w ostatnim czasie powstały głośne filmy o Michaelu Jacksonie, Amy Winehouse czy Kurcie Cobainie). Jak jednak zauważyła recenzentka consequenceofsound.net, Janis… tyle ma wspólnego z typowymi opowieściami o gwiazdach rock&rolla, ile bohaterka dokumentu ze swoimi szkolnymi kolegami. Janis nie jest cool w żadnym sensie tego słowa.

To szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Amy Berg (reżyserka nominowana do Oscara za dokument Deliver Us from Evil) powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

Nienawistna ósemka godz. 19.30.

Kilka lat po wojnie secesyjnej przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują łowca nagród John Ruth (Kurt Russell), znany jako „Szubienica”, oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Ruth ma zamiar doprowadzić kobietę przed oblicze sprawiedliwości. Podczas podróży spotykają innego okrytego złą sławą łowcę nagród majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), niegdyś żołnierza walczącego po stronie Unii, oraz Chrisa Mannixa (Walton Goggins), renegata z Południa i samozwańczego szeryfa miasta Red Rock, do którego zmierzają. Podróżni zbaczają jednak ze szlaku podczas zamieci śnieżnej. Schronienie znajdują w zajeździe na górskiej przełęczy, gdzie zostają powitani przez czterech nieznajomych: Boba (Demian Bichir) opiekującego się lokalem, kata z Red Rock Oswaldo Mobraya (Tim Roth), kowboja Joego Gage’a (Michael Madsen) i byłego konfederackiego generała Sanforda Smithersa (Bruce Dern). Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, ósemka podróżników zaczyna rozumieć, że szanse dotarcia do Red Rock są bardzo małe.

Miejska Biblioteka Publiczna

Fenomen „Solidarności”. Migawki z dziejów Polski, 1980 – 1981 – wystawa

Przez cały luty będzie można oglądać wystawę Fenomen „Solidarności”. Migawki z dziejów Polski, 1980 – 1981. Wystawa przedstawia ważne wydarzenia od strajków sierpniowych 1980 r. po wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981 r. Plansze ukazują drogę, która doprowadziła do powstania NSZZ „Solidarność”, relacje Związku z komunistyczną władzą i stosunek społeczeństwa do „Solidarności” na tle najważniejszych wydarzeń życia politycznego, społecznego i gospodarczego kraju. Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej IPN w 30. rocznicę narodzin „Solidarności”. Ekspozycja została udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie.

 Zimowy Kiermasz Książek

W holu Biblioteki Głównej czeka też Zimowy Kiermasz Książek. Za symboliczną złotówkę można zaopatrzyć się w używane, ale wciąż wartościowe tytuły. Na regałach znaleźć można m.in.: pozycje popularno-naukowe, książki obyczajowe, powieści kryminalne, lektury szkolne czy bajki dla dzieci. Zimowy Kiermasz Książek trwać będzie cały miesiąc w godzinach otwarcia biblioteki. Pozyskane w trakcie trwania kiermaszu środki zostaną przeznaczone na zakup nowych książek, które wzbogacą zbiory dąbrowskiej biblioteki.

Źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress