Policjanci zlikwidowali sklep z dopalaczami

2016-02-08

Ponad 1000 sztuk opakowań dopalaczy przejęli w sobotę sosnowieccy policjanci wspierani przez mundurowych z Katowic. Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariusze zlikwidowali sklep z dopalaczami, który funkcjonował w centrum Katowic.

Najprawdopodobniej to własnie ze zlikwidowanego sklepu pochodzą niebezpieczne substancje, które zażył 14-latek przewieziony do Centrum Pediatrii w Sosnowcu z podejrzeniem zatrucia „Mocarzem”.

14-latek zasłabł w piątek podczas zajęć szkolnych. Wezwano pogotowie, a szkoła niezwłocznie po tym, jak okazało się, że przyczyną może być zatrucie dopalaczami powiadomiła policję. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności i w ich wyniku zatrzymano 17-latka, który udzielił środków odurzających swemu młodszemu koledze. Młody sosnowiczanin usłyszał już zarzuty spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. W wyniku dalszych czynności udało się ustalić, że na terenie Katowic, na jednej z ulic w centrum miasta, działa doskonale zakamuflowany sklep z dopalaczami. Dzięki wspólnej akcji sosnowieckich policjantów wspomaganych przez funkcjonariuszy z Katowic sklep został zlikwidowany, a w wyniku dokonanych przeszukań ujawniono niemal 1100 opakowań z różnego rodzaju dopalaczami. Zatrzymano również 24-letnią mieszkankę Chorzowa, podejrzewaną o handel tymi zagrażającymi życiu substancjami.

- informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Stan zatrutego nastolatka jest już stabilny, nie jest znana jeszcze skala spustoszenia jakiego dokonała w organizmie 14-latka zażyta substancja. Za spowodowanie zagrożenia dla życia lub zdrowia kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress