Pseudokibic Zagłębia Sosnowiec zatrzymany za narkotyki

2016-02-19

Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 200 tysięcy złotych znaleziono w mieszkaniu 20-letniego pseudokibica Zagłębia Sosnowiec. Wśród zabezpieczonych substancji znajdowało się kilka kilogramów: amfetaminy, mefedronu, marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek ekstazy.

Fot. KMP w Katowicach

Mężczyzna został zatrzymany podczas akcji przeprowadzonej przez policjantów zwalczających przestępczość pseudokibiców z katowickiej komendy. Mężczyzna jest podejrzany zarówno o posiadanie jak i handel zabronionymi substancjami.

W sumie policjanci przechwycili 1300 gramów czystej amfetaminy, 3 kilogramy mefedronu, 60 gramów marihuany, 48 tabletek ekstazy oraz 600 ml amfetaminy w płynie, z której można wyprodukować blisko 2 kilogramy czystego narkotyku. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na blisko 200 tysięcy złotych.

Na tym nie koniec. Podczas akcji policjanci zatrzymali drugiego psudokibica z Sosnowca. Śledczy przeszukali mieszkanie zatrzymanego, gdzie znaleźli amunicję. Znaleziono także nieznaną substancję, która trafiła do szczegółowych badań laboratoryjnych. Niewykluczone, że może to być tzw. „wypełniacz” dodawany przez dilerów do narkotyków w celu zwiększenia zysków ze sprzedaży.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Zatrzymanie 20-letniego dilera, to kolejny etap prowadzonego śledztwa w sprawie zamieszek na stadionie GKS-Katowice, do których doszło w sierpniu 2015 roku, podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

W drugiej połowie meczu pomiędzy kibicami obu drużyn doszło do zamieszek. Efektem ich zachowania było przerwanie meczu na kilkanaście minut. Do ustalenia tożsamości podejrzanych przyczynił się między innymi stadionowy monitoring, nagrania z policyjnych kamer i praca operacyjna policjantów z Referatu Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W ciągu sześciu miesięcy grupa policjantów do walki z pseudokibicami oraz chorzowska prokuratura zidentyfikowała 17 zadymiarzy. Wszyscy usłyszeli zarzuty i poniosą odpowiedzialność karną za przestępstwa popełnione na stadionie, nielegalne posiadanie broni i amunicji, pobicie, posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wobec 13 podejrzanych zostały już sporządzone akty oskarżenia.

- informują śledczy.

Pseudokibic zagłębia Sosnowiec, który posiadał narkotyki został doprowadzony do sądu. Wobec mężczyzny sąd nie zastosował tymczasowego aresztu, podejrzany został zwolniony do domu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress