Rok czytelniczy w CKZIU!

2016-02-01

W Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska CKZiU w Sosnowcu odbyło się  wspólne czytanie gimnazjalistów z uczniami technikum.

Czwarte spotkanie w ramach Roku Czytelniczego odbyło się 29.01.16 r., a wśród zaproszonych gości byli uczniowie Gimnazjum nr 18 z  panią Ewą Jabłońską-Janeczek oraz pani Anna Orkisz- przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem przed młodymi ludźmi stało trudne wyzwanie!

W 10. rocznicę śmierci ks. Jana Twardowskiego wspólnie czytano  perełki z twórczości księdza-poety. To poeta, w twórczości którego stale obecny jest Bóg i człowiek, wszyscy święci i  ludzie – powiedziała Bożena Fulas –koordynatorka projektu. Wysłuchano również poezji śpiewanej  z płyty  Jerzego Zelnika. Pani Anna Orkisz zachęciła do sięgania po prozę i poezję Jana Twardowskiego i kształtowania swojej wyobraźni poprzez obcowanie z kulturą wysoką.

Promocję wybranych kierunków w Technikum nr 6 przeprowadziła p. kierownik Małgorzata Regulewska .  Patronat nad przedsięwzięciem objęła Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Kurier Miejski.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress