Seryjny włamywacz zatrzymany

2016-02-19

Sosnowieccy policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza, który okradał właścicieli ogródków działkowych w rejonie ulicy Długosza.

Od końca ubiegłego roku na terenie działek 22-letni włamywacz dokonał szeregu kradzieży. Młody mężczyzna z włamań uczynił stałe źródło dochodu.

Jak ustalili sosnowieccy policjanci, mężczyzna nie posiadał stałego zatrudnienia. Jego łupem padały wszystkie przedmioty, gromadzone przez działkowców, które następnie sprzedawał w różne miejsca na terenie miasta. Głównie jednak obracał się w rejonach skupów złomu. Dewastował przedmioty i kradł z nich metalowe elementy, a także wszelkiego rodzaju kable elektryczne. W ręce stróży prawa wpadł po tym jak pod koniec stycznia bieżącego roku, na jednej z posesji, gdzie włamał się do przyczepy nieopatrznie porzucił lub zapomniał swojej torby na fanty.

-przekazuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Ustalenia policjantów pracujących nad sprawą doprowadziły do notowanego wcześniej notowanego 22-latka. Mężczyzna usłyszał  kolejne zarzuty i oczekuje na decyzję sądu. Grozi mu sroga kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress