Sobota z Kopciuszkiem

2016-02-02

W najbliższą sobotę 6 lutego o godzinie 16.00 Teatr Dzieci Zagłębia zaprasza na spektakl „Kop – Ciuszek, czyli bajka o Królewnie, co za dużo ciuchów miała”.

Przedstawienie jest alternatywną wersja popularnej bajki i opowiada o tym jak mogłby wyglądać życie Kopciuszka, gdyby w życiu ojca nie pojawiła się Zła Macocha?  Podczas spektaklu widzowie będą mogli dowiedzieć się na czym polega „ciuchofrenia”, co w jednej baśni robi Kot w Butach, Szewczyk Dratewka i Czerwony kapturek, oraz co się dzieje, gdy król zaciąga kredyt i co oznacza słowo „konsekwencje”?

Opis spektaklu: 

Wielki bal, z okazji 18. urodzin, zakupowe szaleństwo, paryski szyk, ekstrawagancja, najnowsze zakupowe trendy, a zamiast karety z dyni – prawdziwy pokaz mody. Oto nowy, zupełnie inny wymiar baśni, gdzie znajomo brzmiące imię stanowi jedynie bazę wyjściową dla niespotykanych wariacji, komedii pomyłek i dynamicznych zwrotów akcji.

Jest to zgrabnie i z dużą dozą dowcipu opowiedziana historia rozkapryszonej dziewczynki, której ojciec rekompensuje deficyty rodzinne kolejnymi podarunkami. Opowieść dzięki temu staje się przestrogą przed zbyt lekkodusznym i beztroskim odnoszeniem się do prozy życia i dóbr materialnych. Nie można mieć wszystkiego bez ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny.

Jest także opowieścią o wartościach, przyjaźni, o dojrzewaniu, ale i dojrzałości oraz jak dzięki temu łatwiej poradzić sobie w życiu. A wszystko to splecione w misterne układy choreograficzne i precyzyjny ruch sceniczny dzięki reżyserowi Witoldowi Jurewiczowi, znanemu nam także z roli tancerza, choreografa, performera, czy wykładowcy Akademii Muzycznej w Łodzi. Całokształt dopełnia inspirowana teledyskami scenografia i kostiumy.

Źródło UM Będzin.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress