Soboty w Teatrze Dormana

2016-02-23

Teatr Dormana (Teatr Dzieci Zagłębia) ma dla mieszkańców województwa propozycję na chłodne, jesienne zakończenia weekendów. Cykl „Soboty w Teatrze Dormana”, to propozycja dla rodzin z dziećmi, które lubią w niebanalny sposób spędzać czas.

W tym tygodniu publiczności zaprezentowany zostanie spektakl „BRZYDKIE KACZĄTKO”.

Opis spektaklu:

Któż z nas nie zna opowieści o perypetiach małego łabędzia, który na swej drodze ku dorosłości musi stawić czoła licznym upokorzeniom ze strony współbraci? Dopiero przemiana w przepięknego królewskiego łabędzia sprawi, że kaczątko zostanie zaakceptowane przez otaczający je świat, ale czy tak jest w porządku…? Czy w życiu trzeba się bezwzględnie dostosowywać do opinii innych?

Spektakl Teatru Dzieci Zagłębia porusza temat tolerancji i zwraca uwagę widza na problem odmienności wskazując, że należy ją akceptować i być wrażliwym oraz reagować na każdy przejaw agresji, jaką może wywoływać fakt, że ktoś jest inny niż wszyscy. W dobie nasilającego się zjawiska „hejtu” jest to temat niezmiernie aktualny, a siła starej historii rośnie i nabiera nowego wymiaru.

Fabuła spektaklu okraszona jest skocznymi, wesołymi piosenkami, poetyckie obrazy przenikają się z nasączonymi humorem scenkami rodzajowymi, a żywy plan przeplata się z animacją przedmiotów. Dynamikę gwarantuje choreografia Małgorzaty Fijałkowskiej. Ręcznie zdobiona i malowana, drewniana scenografia autorstwa Barbary Wójcik-Wiktorowicz wykorzystuje tradycyjne wzornictwo i koresponduje z motywami ludowymi tworząc wielobarwny świat ludzi i zwierząt.

Spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informację nadesłała Magda Tramer.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress