Sprawca zuchwałej kradzieży za kratami

2016-02-22

Intensywne działania policjantów z Sosnowca doprowadziły do zatrzymania złodzieja z Siemianowic Śląskich. 25-letni mężczyzna był wcześniej notowany za popełnienie wielu oszustw.

Dzięki konsekwentnej pracy sosnowiecki policjantów złodziej trafił do zakładu karnego, gdzie obecnie odbywa karę za wcześniej popełnione przestępstwo.

Pod koniec stycznia dwaj młodzi mężczyźni zwrócili się do Policji o pomoc w odzyskaniu należących do nich telefonów komórkowych. Sprawca, który w zuchwały sposób – grożąc pobiciem – pozbawił ich telefonów komórkowych odjechał z miejsca zdarzenia czerwonym osobowym samochodem. Sytuacja opisywana przez poszkodowanych kradzieżą mężczyzn była bardzo skomplikowana. Mężczyźni przyznali bowiem, że sprawca był przez nich przypadkowo poznany w lokalu gdzie spożywali alkohol. Niestety nie potrafili podać więcej szczegółów. Policjanci kryminalni wykonali szereg ustaleń. Odzyskali obydwa skradzione aparaty telefoniczne, jeden z nich w katowickim lombardzie. Dzięki skrupulatnej pracy stróży prawa 25-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich stanie kolejny raz przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwo.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Zatrzymany przez sosnowieckich policjantów mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Obecnie przebywa już w zakładzie karnym w związku z wcześniej popełnionymi czynami i tam oczekuje na kolejny wyrok sądu w jego sprawie. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress