Sukcesy dąbrowskich projektantów

2016-02-04

Daniel Solipiwko, uczeń klasy drugiej kierunku Technik Technologii Odzieży w dąbrowskim ekonomiku zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Mody „KREACJE PROWOKACJE”. Już w kwietniu przedstawi komisji konkursowej w Radomiu zaprojektowaną i uszytą przez siebie kolekcję. Będzie walczył o tytuł młodego projektanta mody.

Także w kwietniu, w zawodach centralnych III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży, swe umiejętności zaprezentuje Natalia Dudek uczennica tej samej co Daniel klasy. Zawody będą odbywały się 5 i 6 kwietnia w siedzibie Politechniki Łódzkiej, na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów w Łodzi.

Uczniowie sukcesy odnoszą pod kierunkiem nauczyciela Małgorzaty Skutnik.

Młodzi projektanci Natalia Dudek i Daniel Solipiwko, którzy już w kwietniu zawalczą o tytuły laureatów olimpiad centralnych kształcą się na kierunku Technik Technologii Odzieży, otwartym w Zespole Szkół Ekonomicznych w 2013 roku. Na kierunku tym kształcą się przyszli projektanci mody, kreatorzy wizerunku, styliści. Jak się okazuje, nowy kierunek był strzałem w dziesiątkę a na ogólnopolskie sukcesy naszych uczniów nie trzeba było długo czekać.

Już od nowego roku szkolnego szkola zaprasza wszystkich zdolnych i marzących o karierze projektanta uczniów nakierunek Technik Przemysłu Mody. 

Źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress