Tragedia podczas rozbiórki pralni w Będzinie

2016-02-24

Przy ulicy Kościuszki w Będzinie doszło do tragicznego zdarzenia. Podczas rozbiórki pralni, którą w ubiegłym roku zniszczył pożar runął filar ściany budynku.

Wiemy, że na terenie tego obiektu pracowało trzech mężczyzn, którzy prowadzili rozbiórkę. W trakcie prac ściana zawaliła się na dwóch pracowników. W wyniku zawalenia tej ściany 35-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

-mówi podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Do zdarzenia doszło około godziny 12.00, na miejscu pojawili się strażacy oraz policjanci.

Na miejscu okazało się, że zastaliśmy mężczyznę, który został przygnieciony belką dachową wykonaną z żelbetonu, która może ważyć około tony. Nasze działania polegały na uwolnieniu tego mężczyzny za pomocą poduszek pneumatycznych i przekazaniu go służbie zdrowia. Na miejscu była karetka, niestety podczas podejmowania akcji resuscytacyjnej lekarz stwierdził zgon.

-komentuje st. kpt. Stanisław Sysakiewicz, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

W wyniku zawalenia filaru ściany budynku zmarł jeden z pracujących przy rozbiórce mężczyzn. Obrażenia poniósł również 26-letni robotnik. Policjanci zakończyli już czynności prowadzone na miejscu tragedii. Zebrane dowody pomogą w ustaleniu przyczyny wypadku.

Dosłownie przed chwilą zakończyły się nasze czynności oględzinowe, które miały na celu zabezpieczenie śladów i dowodów. Czynności te były przeprowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Będzinie. Wiemy, że czynności będzie wykonywał jeszcze inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy.

-wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki.

Przypomnijmy, że pożar pralni chemicznej Vector wybuch w ubiegłym roku w święta Wielkanocne. Akcja gaśnicza prowadzona przez strażaków trwała 7 godzin, brało w niej udział 25 zastępów straży pożarnej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress