Wyprawka i pakiet badań dla pierwszoklasistów

2016-02-11

Sosnowiec zachęca do podjęcia nauki w klasach pierwszych i proponuje uczniom wyprawki. Na każdego 6 i 7-latka, który po raz pierwszy we wrześniu 2016 roku rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej gmina przeznaczy 500 złotych.

Fot: UM w Sosnowcu

Aktualnie trwają prace nad wdrożeniem programu wyprawek szkolnych.

Zachęcamy rodziców, aby dzieci które właśnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne kontynuowały edukację w szkołach. Informacje, jakie spływają do nas na bieżąco od dyrektorów sosnowieckich szkół pokazują, że sześciolatki, które w ubiegłym roku rozpoczęły edukację radzą sobie doskonale. Dla tegorocznych pierwszaków przygotowaliśmy jednorazową wyprawkę w kwocie 500 zł. Rodzice będą mogli przeznaczyć je np.: na wyposażenie ucznia w przybory szkolne. Pomysłem „zaraził” nas  Paweł Wojtusiak, radny Rady Miejskiej w Sosnowcu.

  – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dla przyszłych pierwszoklasistów, którzy we wrześniu zainaugurują szkolną edukację miasto przygotowało także pakiety bezpłatnych badań w kierunku wykrywania otyłości.

Wszystkie dzieci zakwalifikowane do kolejnego etapu programu zostaną skierowane na badania krwi w niezbędnym zakresie, tak by ocenić możliwe choroby, przyczyny i skutki otyłości.

  – mówi Anna Jedynak, zastępca prezydenta miasta.

W ramach etapu specjalistycznego (w formie 4 spotkań w odstępach 3-miesięcznych) dla wszystkich uczestników oraz rodziców odbędą się indywidualne konsultacje z lekarzem (specjalista w chorobach dzieci lub w chorobach metabolicznych), psychologiem, dietetykiem oraz specjalistą aktywności fizycznej. W porozumieniu ze wszystkimi specjalistami biorącymi udział w etapie interwencyjnym programu zostanie wytyczony plan postępowania zdrowotnego dla dziecka skupiający się na zmianie diety, aktywności fizycznej i zachowań zdrowotnych w rodzinie.

- informuje sosnowiecki magistrat.

Zakończeniem programu będzie ostatnia, kompleksowa wizyta u lekarza oceniająca efekty rocznej interwencji oraz wskazująca dalsze kierunki postępowania prozdrowotnego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress