Wysokie zwycięstwo MKS-u

2016-02-01

Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza w domowym meczu ze Startem Lublin tak naprawdę wystartowali dopiero po przerwie. Ale gdy już wrzucili piąty bieg, przeciwnikom pozostało tylko oglądać ich plecy. Przyśpieszenie i trzecia kwarta wygrana 27:8 doprowadziły do pewnego zwycięstwa w całym spotkaniu 71:49.

Fot: Adrianna Antas / MKS Dąbrowa Górnicza

Po początkowej przewadze faworyzowanego MKS-u, goście wyrównali obraz gry. Po stronie gospodarzy aktywni byli szczególnie Mateusz Dziemba, Rashaun Broadus i Drago Pasalić. Ich przeciwwagę stanowili Marcin Salamonik, Jarosław Trojan i Marko Popović, a układ sił przełożył się na dwupunktowe prowadzenie przyjezdnych (19:21).

Jan Grzeliński i Marcin Salamonik nawet powiększyli przewagę Startu do sześciu oczek (19:25), lecz później do pracy wzięli się dąbrowianie – zwłaszcza Pasalić dziurawił kosz rywali, rzut zza łuku dołożył Marcin Piechowicz, ale po trafieniu trzypunktowym Bartosza Ciechocińskiego do przerwy lepsi byli goście (29:33).

Odjechali!

W trzeciej kwarcie MKS w końcu nie tylko wystartował, ale i porządnie „odpalił”. M.in. trójka Mateusza Dziemby, rajdy Rashauna Broadusa i soczysty wsad Erica Williamsa – lecz także przede wszystkim zespołowa gra – sprawiły, że miejscowi pozostawili lublinian daleko w tyle, praktycznie rozstrzygając losy spotkania dzięki odsłonie wygranej aż 27:8 (56:41).

Ostatnia część meczu była już formalnością, MKS spokojnie dowiózł do końca korzystny rezultat – a nawet postawił jeszcze kropkę nad i – wracając na zwycięską ścieżkę we własnej hali.

Zachęcamy do obejrzenia konferencji prasowej zorganizowanej po meczu.

Informację nadesłała Damian Juszczyk z MKS Dąbrowa Górnicza.

Autor: Martyna