Zakochaj się w Będzinie

2016-02-16

Zakochaj się w Będzinie pod takim hasłem odbyły się wydarzenia zorganizowane w naszym mieście w ramach walentynek. Ten wyjątkowy dzień wszyscy zakochani mogli rozpocząć na miejskim lodowisku.

Wśród atrakcji przygotowanych na będzińskiej ślizgawce znalazły się pokazy jazdy figurowej w wykonaniu Karoliny Kucharzyk, Kamila Peteja oraz Michała Woźniaka. Nie zabrakło również licznych konkursów z nagrodami.

Mieliśmy walkę unihokeja, wybieraliśmy mocniejszą płeć. Była tutaj zacięta walka panowie kontra panie. Panowie wygrali 10:1, atrakcja myślę była bardzo fajna i dzięki temu dużo emocji było tutaj na lodowisku w Będzinie.

- komentuje Monika Śnieżek, DJ Moniq.

Moc walentynkowych atrakcji czekało również na zakochanych w Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Dzisiaj w Muzeum Zagłębia między innymi prelekcje, jedna przygotowana przez Panią etnograf, która opowie nam o św. Walentym. Kolejna z prelekcji została przygotowana przez historyka Muzeum Zagłębia w Będzinie, który opowie nam o tym jakie tajemnice kryły królewskie sypialnie. Po wszystkich prelekcjach będzie chwila na mały poczęstunek z kawą i herbatą.

- mówi Kamil Gryma, Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Zakochanym parom spędzającym walentynki w Muzeum Zagłębia w Będzinie nieznane fakty na temat św Walentego przybliżyła Anna Góra.

Mało kto wie, że walentynki były obchodzone w Polsce w taki szczególny sposób, wiązało się to z kultem św. Walentego i uroczystościami wotywnymi. Również niewiele osób wie, że św. Walenty to patron osób chorych na choroby nerwowe, jest również patronem osób chorych na epilepsję.

- wyjaśnia Anna Góra, etnograf Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Po wysłuchaniu wszystkich prelekcji przyszedł czas na główną atrakcję jaką Muzeum Zagłębia w Będzinie przygotowało dla zakochanych. Były to warsztaty tańca dla par, które dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i  dużo radości.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress