22-latek wyłudził 136 tysięcy złotych

2016-03-14

22-letni mieszkaniec Łazisk Górnych wyłudził blisko 140 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany przez sosnowieckich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Dzięki błyskawicznie podjętym działaniom, funkcjonariuszom udało się odzyskać całą kwotę. Młodemu mieszkańcowi Łazisk Górnych grozi do 8 lat więzienia.

Do komendy zgłosił się właściciel sosnowieckiej firmy zajmującej się handlem. Zawiadomił on o tym, że kupił towar w postaci granulatu, pochodzący z Czech. Zakupu dokonał od polskiego pośrednika. Kiedy towar ten został dostarczony do jego siedziby, dokonał zapłaty za niego i przelał ponad 135 tysięcy złotych na konto wskazane przez kontrahenta. Faktury w transakcjach tego typu opatrzone są zwykle klauzulą, że towar należy do sprzedającego do czasu otrzymania przez niego należności. I tutaj powstał problem. Czeski producent towar wysłał, natomiast szybko okazało się, że nie otrzymał za niego zapłaty. Kiedy usiłowano się skontaktować z pośrednikiem okazało się, że jest to niemożliwe – jego telefon milczał, a siedziba firmy była zamknięta. Na szczęście, dzięki błyskawicznie podjętym przez policjantów działaniom, udało się zatrzymać nieuczciwego przedsiębiorcę, oraz co najważniejsze, zabezpieczyć całą wyłudzoną kwotę na rachunku bankowym sprawcy.

-podaje sosnowiecka policja.

22-letni mieszkaniec Łazisk Górnych usłyszał zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za dokonanie oszustwa grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress