Matka porzuconych chłopców została zatrzymana

2016-03-18

Policjanci z Katowic zatrzymali matkę porzuconych w kościołach chłopców. Funkcjonariusze poszukiwali kobiety od 15 marca.

Fot: KWP w Katowicach

W miniony wtorek 15 marca o 18.00 około kilkumiesięcznego chłopczyka znaleziono w przedsionku kościoła w Sosnowcu przy ul. Gospodarczej. Dziecko miało kartkę z prośbą o zaopiekowanie się nim. Następnego dnia o 12.30 około drugi chłopiec został znaleziony w kościele przy ul. Granicznej w Katowicach. Chłopcy w wieku 7 miesięcy i 1,5 roku byli zadbani i trafili do rodziny zastępczej.

- przekazywali policjanci.

Matkę, która porzuciła swoje dzieci udało się odnaleźć dzięki komunikatom medialnym, to własnie po przeczytaniu jednego z nich z mundurowymi skontaktował się świadek, który rozpoznał dzieci i wskazał ich matkę.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania osoby, która je porzuciła. Dzięki komunikatom medialnym śledczy otrzymali informację od świadka, który rozpoznał dzieci i wskazał, kim może być ich matka. Kobieta ta jednak była nie miała stałego miejsca zamieszkania., jednak stróże prawa z katowickiej komendy miejskiej bardzo szybko dotarli do jej rodziny w Sosnowcu, gdzie została zatrzymana. Swój dramatyczny krok 25-latka tłumaczyła trudną sytuacją materialną. Za porzucenie dzieci grozi jej do 3 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator i sąd, zaś o losie chłopców zdecyduje sędzia rodzinny.

-czytamy w komunikacie prasowym.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress