Modernizacja osiedla Juliusz

2016-03-31

Do końca bieżącego roku osiedle Juliusz w Sosnowcu zmieni swoje oblicze. Inwestycje w tej dzielnicy miasta były jednym z tematów poruszonych na śniadaniu prasowym.

Dzielnice wschodnie, które zostały zaniedbane przez ostatnie kilkadziesiąt lat oczekują na dosyć duże inwestycje. Jedną z takich dzielnic jest Juliusz. Z badań, które mamy wynika, że jest to jedno z miejsc, w którym są największe problemy. Tu mieszkają tylko ludzie starsi, ludzie młodzi wyjeżdżają, tu jest większe bezrobocie, niskie dochody. Uznaliśmy, że czas to zmienić.

-komentuje Arkadiusz Chęciński prezydent Sosnowca.

Zmiany na osiedlu Juliusz wiążą się z termomodernizacja, która obejmie 22 budynki mieszkalne oraz budynek przychodni, w którym po zakończeniu prac znajdzie się również żłobek oraz centrum aktywności lokalnej.

Całkowita wymiana elewacji, pokrycie materiałem termoizolacyjnym, wymiana okien, naprawa dachów, kominów, uszczelnienie wszystkich przegród. W drugim etapie będziemy uciepławniać budynki, prowadzimy zaawansowane rozmowy z firmą, która jest tu dostawcą ciepła, która zdecydowała się podjąć inwestycje.

- mówi Joanna Sekuła, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu rozstrzygnął niedawno przetarg na termomodernizację osiedla, wygrała go spółka Arbud z Radomia. Dzięki inwestycji zmianie ulec ma wizerunek całej dzielnicy.

Otoczenie zyska na wartości, mieszkańcy będą mieszkali w dużo lepszym budownictwie niż do tej pory. Najważniejszą rzeczą jest to, że zostanie przeprowadzona termomodernizacja, która pozwoli na znaczne oszczędności na ogrzewaniu. Myślę, że jeśli nic nie stanie nam na przeszkodzie to prace zakończymy do września, termin mamy do końca roku, ale my byśmy chcieli już do końca września zakończyć proces termomodernizacji.

- ocenia Rafał Makowski, właściciel firmy Arbud.

W środę nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy. Koszt inwestycji związanych z termomodernizacja budynków wyniesie blisko 7 mln złotych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress