Ceremonia ważenia przed „Sosnowiec Boxing Night”

2016-03-04

W czwartek w sosnowieckiej Muzie odbyła się ceremonia ważenia przed piątkową galą „Sosnowiec Boxing Night”. Krzysztof „Diablo” Włodarczyk okazał się niewiele cięższy od swojego rywala Rosjanina Walerego Brudowa.

Dla Krzysztofa Włodarczyka będzie to pierwszy występ po 18 miesięcznej przerwie.

Jest strach przed pokazaniem się w pewnym sensie. Jestem bardzo dobrze przygotowany, więc o to nie muszę się bać. Ważne jest to w jakiej formie się pokażę, na sparingach wychodziło to bardzo dobrze, na treningach również, jedyne co trzeba zrobić to przełożyć to na walkę i też powinno być bardzo dobrze.

-komentuje Krzysztof Diablo” Włodarczyk, bokser, były mistrz świata organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej.

W Sosnowcu gala boksu zawodowego będzie organizowana po raz pierwszy, poza Włodarczykiem, lokalni kibice zobaczą także innych pięściarzy, również tych z naszego województwa.

Emocje na pewno są tym bardziej, że boksuję tak jakby u siebie, mieszkam na co dzień w Sosnowcu. Mam nadzieję, że publiczność dopisze, z tego co wiem to bilety są prawie wyprzedane. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pokazać się tu u siebie, a emocje jak emocje, troszkę biorą górę.

-mówi Kamil Młodziński, bokser.

Gala „Sosnowiec Boxing Night” odbędzie się w hali sportowej przy ul. Żeromskiego. Początek o godz. 19.30. Walka wieczoru zaplanowana jest na godz. 23.00.

To pierwsza tak duża impreza w Sosnowcu, mam nadzieję, że nie ostatnia. Mówię to zwłaszcza w kontekście przyszłej budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego, gdzie również elementem tego miejsca będzie hala sportowa i stadion.

-ocenia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Podczas ceremonii ważenia organizatorzy poinformowali, że wciąż można nabyć ostatnie bilety na galę. Ich sprzedaż ruszy w piątek o godzinie 16.00.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress