Drogocenne dzieła Andrzeja Heidricha

2016-03-31

Już wkrótce w Muzeum Zagłębia w Będzinie będzie można oglądać  wtstawę zorganizowaną we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, której celem jest przedstawienie wybitnego polskiego grafika Andrzeja Heidricha, którego małe dzieła nosimy w kieszeni. Artysta podjął się realizacji wielkiego wyzwania, jakim było zaprojektowanie dla NBP polskich pieniędzy papierowych.

Fot: UM w Będzinie

W jego pracowni powstawały banknoty z dawnej i nowej emisji, które zostaną wyeksponowane na wystawie. Goście muzealni będą mieli niecodzienną okazję zobaczenia historycznych już serii banknotów, które nigdy z różnych powodów nie zostały zrealizowane.

Ciekawym punktem ekspozycji będzie przedstawienie realizacji artystycznych grafika podczas pracy zawodowej w warszawskim wydawnictwie „Czytelnik”. Podczas wystawy zostanie zaprezentowane nagranie wywiadu przeprowadzonego z artystą 21 marca 2016 r. przez kuratora wystawy.

Ekspozycji będą towarzyszyć warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, oprowadzania kuratorskie. Odwiedzający wystawę będą mogli wziąć do ręki wybraną publikację, do której okładkę lub ilustrację wykonał Andrzej Heidrich i w zaciszu ekspozycji poczytać.

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:00 w Pałacu Mieroszewskich. Wstęp wolny.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress