Dwa lata Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2016-03-09

Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w naszym mieście od dwóch lat. 8 marca studenci BUTW świętowali urodziny swojej uczelni.

Uroczystości związane z drugimi urodzinami Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zostały zorganizowane w będzińskim magistracie. W sali sesyjnej zgromadziło się prawie 200 studentów, aby wspólnie bawić się i świętować

BUTW to inicjatywa miasta, która od samego początku spotkała się z ogromny zainteresowaniem będzińskich seniorów. Na drugą edycję Uniwersytetu już kilka dni od rozpoczęcia rekrutacji zapisało się ponad 130 osób.

Myślę, że najlepszą oceną naszych działań jest to, że na kolejną edycję na naszą rekrutację zapisały się 133 osoby w ciągu pierwszych pięciu dni, to nie mały sukces. Tak jak państwo widzą wszystko roznosi się pocztą pantoflową, jedna sąsiadka powie drugiej sąsiadce i przez to cały czas otrzymujemy telefony czy coś jeszcze będzie się działo.

- wyjaśnia Magdalena Szulc, koordynator Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W trakcie uroczystości studenci BUTW dziękowali prezydentowi Łukaszowi Komoniewskiemu za możliwość uczestnictwa w prowadzony w ramach Uniwersytetu zajęciach.

Urodziny BUTW przypadły na Dzień kobiet z tej okazji prezydent wręczył wszystkim obecnym paniom kwiaty, zaś każdy student otrzymał urodzinową słodką niespodziankę. Uroczystość uświetnił występ chóru Band in Choir, który tworzą studenci BUTW pod kierownictwem Konrada Bilskiego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress