Groźby i znieważanie policjanta

2016-03-11

 29-letni mieszkaniec Sławkowa został zatrzymany w trakcie policyjnej interwencji. Mężczyzna był agresywny i znieważył funkcjonariuszy.

Sławkowianin mający w chwili zdarzenia prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, zachowywał się bardzo agresywnie i groził mundurowym.

Wspólny patrol strażnika miejskiego oraz policjanta ze sławkowskiego komisariatu został wezwany wczoraj około godziny 3 nad ranem do jednego z mieszkań na osiedlu PCK. Jak okazało się na miejscu, powodem interwencji była próba wtargnięcia do mieszkania byłej konkubiny przez 29-letniego sławkowianina. Mundurowi zastali mężczyznę stojącego na balkonie i próbującego sforsować drzwi. Na widok patrolu 29-latek zaczął słowami wulgarnymi znieważać mundurowych i grozić im. W trakcie interwencji mężczyzna stawał się co raz bardziej agresywny. Wpływ na jego wulgarne zachowanie miał bez wątpienia krążący w jego ciele alkohol. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego 29-latka wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

-podaje KPP w Będzinie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy i kierowania pod ich adresem gróźb karalnych, za który może trafić do więzienia na dwa lata.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress