Jarmark Wielkanocny

2016-03-21

W Będzinie można poczuć już świąteczny nastrój, w minioną niedzielę najbardziej wielkanocnym zakątkiem naszego miasta stał się teren przy podziemiach.

 Po raz kolejny odbywa się jarmark tutaj na wzgórzu zamkowym, można powiedzieć, że to już taka tradycja będzińska. Każdy z mieszkańców może przyjść i zakupić coś wspaniałego. Jest również wiele innych atrakcji, każdy kto przyjdzie może również wylosować wspaniały upominek.

- mówi Sebastian Szaleniec, pełnomocnik prezydenta Będzina.

Zorganizowany w Będzinie jarmark był doskonalą okazją do zakupienia świątecznych prezentów. Na kolorowych straganach nie zabrakło biżuterii, wiosennych dekoracji, stroików świątecznych. Swoje ozdoby prezentowali miedzy innymi podopieczni będzińskiego schroniska dla bezdomnych.

Wszystkie prace, które tutaj można obejrzeć są wykonane własnoręcznie przez podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mieszkańców Będzina w ramach terapii zajęciowej. Środki uzyskane ze sprzedaży ozdób są przekazywane dla Stowarzyszenia Zaczarowana Pomoc założonego przez pracowników będzińskiego MOPS-u.

-wyjaśnia Zbigniew Posłuszny, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Mieszkańców Będzina

W Jarmark Wielkanocny włączyła się również będzińska biblioteka, która po za sprzedażą świątecznych ozdób przygotowała małą niespodziankę dla dzieci. O dobre nastroje najmłodszych zadbał również teatrzyk Trip.

Tradycyjnie już w ramach świątecznego jarmarku wszyscy chętni mogli zwiedzić będzińskie podziemia.

Dzisiaj mamy bezpłatne zwiedzanie podziemi z przewodnikiem. Teraz w podziemiach m.in. wystawa czasowa, która pochodzi z Domu Spotkań z Historią z Warszawy. Jest to wystawa, która nosi tytuł „Cykliści, sympatycy, pasjonaci, mistrzowie”.

- komentuje Kamil Gryma z Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Plansze przedstawiają etapy rozwoju rowerów, pokazują jak te rowery zmieniały się, jak się unowocześniały. Dodatkowo na planszach możemy znaleźć informacje o Tour de Pologne, jednym z pierwszych, a także o różnych spotkaniach rowerowych.

-omawia Joanna Kobryń, specjalista ds. promocji Muzeum Zagłębia w Będzinie

Wystawę można oglądać tylko końca marca. Miłośnicy jednośladów powinni się więc pospieszyć.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress