Kamienica przy ul. Szklarnianej zostanie wyburzona

2016-03-31

Nie tylko targowisko przy ulicy Szklarnianej w Sosnowcu czeka przebudowa. Swoje oblicze zmieni również  znajdująca się na tej ulicy charakterystyczna niebieska kamienica.

Jak informuje Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu budynek przy ul. Szklarnianej zostanie wyburzony i odbudowany w formie uzgodnionej z konserwatorem zabytków. To jednak nie koniec zmian.

Inwestycje, które gmina planuje realizować dotyczą w dużej mierze budynków w centrum miasta, budynków o charakterze historycznym. realizacje na ulicy Szklarnianej dotyczą zmiany funkcjonalności, czyli wyprowadzimy stamtąd lokale mieszkalne, chcemy stworzyć tam przestrzeń publiczną, taka która będzie do użytku dla wszystkich mieszkańców Sosnowca.

-mówi Joanna Sekuła, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych podczas wtorkowego śniadania prasowego zaprezentował wizualizację przedstawiającą to jak będzie wyglądała odbudowana kamienica. Nowy budynek będzie nieco krótszy i zyska dwie dodatkowe kondygnacje.

Przebudowa kamienicy to jeden z elementów rewitalizacji centrum Sosnowca. Podobnie jest w przypadku sąsiadującego z budynkiem targowiska, którego gruntowny remont ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress