Kim jest chłopiec znalezione w kościele?

2016-03-18

W jednym z sosnowieckich kościołów w ubiegłym tygodniu znaleziono kilkumiesięcznego chłopca. Kim jest porzucone dziecko?

Fot: KMP w Sosnowcu

Odpowiedzi na pytanie kim jest chłopiec porzucony kościele P.W. Najświętszej Marii Panny w Sosnowcu przy ul. Gospodarczej szukają policjanci. Dziecko znaleziono tam 15 marca około 18.00. Przy dziecku pozostawiona była kartka z prośbą o zaopiekowanie się nim.

Chłopca przewieziono natychmiast do centrum pediatrii, gdzie został poddany badaniom. Lekarze określili, że jest dzieckiem zdrowym, nie noszącym oznak niedożywienia, zaniedbań opiekuńczych czy przemocy. Jego wiek ocenili na 6-8 miesięcy. Chłopiec jest pogodny i ufny. Z listu pozostawionego przy nim wynika, że jego opiekun nie jest w stanie zapewnić mu bytu i prosi o zaopiekowanie się nim.

-informuje sosnowiecka policja.

Funkcjonariusze policji proszą o kontakt rodziców dziecka z Komendą Miejska Policji.

Bez względu na okoliczności podjęcia tak desperackiej decyzji, zapewniamy o możliwości udzielenia szeroko rozumianej pomocy, a przede wszystkim w znalezieniu rozwiązania tej trudnej sytuacji i wyjścia z niewątpliwie dramatycznego położenia, w jakim się znaleźli.

-proszą policjanci.

Śledczy apelują również do osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje, które mogłyby się przyczynić do ustalenia personaliów chłopca o kontakt telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu tel 032 296 12 80, oficerem dyżurnym pod nr 032 296 12 00 i 032 296 12 55, lub kontakt osobisty z najbliższą jednostką Policji. Każdej osobie, która się zgłosi funkcjonariusze zapewnią anonimowość.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress