Kolejny awans MKS-u

2016-03-14

Bo wielu przegranych w sezonie będzińscy siatkarze odbili się od ostatniego miejsca w tabeli i pną się w górę. Po raz kolejny MKS Będzin awansował po wygranym meczu z Efektorem Kielce.

Fot: MKS Będzin

Pierwszy set był bardzo zacięty, a żaden z zespołów długo nie potrafił odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Naszemu zespołowi przydarzył się przestój przy prowadzeniu 17:15. Wówczas gospodarze popisali się kapitalną serią bloków, dzięki której objęli trzypunktową przewagę (20:17). Sztab szkoleniowy MKS-u próbował ratować sytuację czasami i zmianami, jednak to nie przyniosło efektu. Gospodarze wygrali do 23, choć do zwycięstwa potrzebowali aż trzech piłek setowych. Partię zakończył atak w siatkę Michała

Drugi set, wbrew szybkiemu prowadzeniu MKS-u (5:2), miał jeszcze większą dramaturgię. Kielczanie odrobili straty w połowie partii, a chwilę później przejęli inicjatywę. Będzinianom znów przydarzył się przestój, w którym stracili cztery punkty z rzędu (z 15:14 dla MKS-u, zrobiło się 18:15 dla Effectora). Na szczęście podopieczni Stelio DeRocco wrócili do gry! W końcówce wygrywali 24:22, lecz nie potrafili wykorzystać dwóch piłek setowych. O wygranej zadecydowała więc gra na przewagi, w której minimalnie lepsi okazali się nasi zawodnicy (28:26).

Początek trzeciej części meczu był wymarzony. Będzinianie prowadzili 8:3 i… stanęli. Siatkarze z Kielc bardzo szybko doprowadzili do wyrównania (9:9), a chwilę później objęli prowadzenie (10:9), jednak stroną dominującą byli tylko do stanu 17:15. Potem role znów się odwróciły i to przyjezdni dyktowali warunki gry, ale tylko przez moment. Wprawdzie wygrywali 19:17, lecz gospodarze znów wyrównali stan rywalizacji (19:19), co zapowiadało emocjonującą końcówkę. W niej MKS wygrał sześć z dziewięciu akcji, co zapewniło mu zwycięstwo 25:22.

Czwarty set, w odróżnieniu od poprzednich, miał już zupełnie inną historię. Siatkarze znad Czarnej Przemszy prowadzili od początku do końca, triumfując pewnie do 19.

-taką relację czytamy na stronie MKS-u Będzin.

Wygrana z Effectorem Kielce to piąte zwycięstwo w tym sezonie, będzińska drużyna tym samym spełniła wymagane minimum. Po rewanżowym meczu z kielczanami siatkarze MKS-u zajmują dwunaste miejsce w PlusLidze.

Autor: Martyna