Koniec batalii o Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi

2016-03-22

To już prawdziwy koniec batalii o Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi. Placówka podobnie jak Ośrodek Szkolno-Wychowaczy w Gołuchowicach będą funkcjonować jak dawniej.

Starostwo Powiatowe w Będzinie nie będzie odwoływać się od opinii Kuratorium Oświaty w Katowicach, które wydało sprzeciw w związku z zamiarem likwidacji obu placówek.

Zarząd Powiatu zdecydował, że nie będzie likwidacji Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi.

-napisał wczoraj na swoim profilu na facebooku Marek Mrozowski członek Zarządu Powiatu Będzińskiego.

Pod wpisem członka Zarządu Powiatu rozgorzała dyskusja, ponieważ decyzja starostwa tak na prawdę rezygnacja z odwalania się od opinii kuratorium, która będzie skutkować wstrzymaniem procesu likwidacji ZSS w Czeladzi i Ośrodka w Gołuchowicach.

To niewątpliwy sukces dla rodziców i nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi, którzy o szkołę swoich dzieci walczyli z tak dużą determinacją. W tę sprawę zaangażowało się wiele osób prywatnych jak i publicznych. Walkę o szkołę wspierali lokalni politycy i działacze.

Negatywna opinia Kuratorium Oświaty oraz presja wywierana przez opinię społeczna z pewnością w znaczny sposób przyczyniły się do decyzji powiatu o wycofaniu się z procedury zmierzającej do likwidacji obu placówek.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress