Luxtorpeda w Wojkowicach!

2016-03-03

Tegoroczne Wojkowickie Dni Kultury będziemy świętowali przy mocnych i żywiołowych brzmieniach zespołu, który wśród swoich fanów uchodzi za kultowy i niezastąpiony. W Miejskim Ośrodku Kultury, 10 kwietnia wystąpi grupa Luxtorpeda, działająca od 2010 roku, grająca mocnego rocka, punk i garage.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.  Jako pierwszy na scenie pojawi się support – zespół Cuba De Zoo – ulubieńcy radiowej Trójki, których utwory zajmowały wysokie miejsca na liście przebojów. Ciekawostką jest nazwa zespołu, która nawiązuje do bohatera komiksów Papcia Chmiela, Tytus, Romek i A’Tomek – Tytusa de Zoo. Z pewnością będzie się działo, a ten dzień po prostu należy spędzić z MOK-iem!!

Luxtorpeda to grupa powstała z inicjatywy Roberta Friedricha , gitarzysty oraz wokalisty znanego z takich zespołów jak Akra Noego czy Acid Drinkers. W skład Luxtorpedy wchodzą również gitarzysta Robert Drężek, basista Krzysztof Kmiecik, perkusista Tomas Krzyżaniak oraz wokalista Przemysław Frencel. Zespół debiutował w 2011 roku albumem LUXTORPEDA z takimi utworami jak: „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”. Wielki sukces odnieśli na festiwalu w Jarocinie w 2011 r. oraz podczas 17. Przystanku Woodstock, dzięki temu ich kawałek „Autystyczny” znalazł się na liście przebojów Eska Rock, Antyradia i Trójki. W 2012 roku pojawiła się druga płyta zespołu, „Robaki”, która szybka uzyskała miano złotej.

Ostre garażowe brzmienia, punkowe i rockowe inspiracje oraz teksty dotykające każdego, mówiące o wzlotach, upadkach, nadziei i przeciwnościach losu, zaważyły na sukcesie grupy. Do tego silne osobowości tworzące trzon formacji nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Koncert odbędzie się na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach w ramach Wojkowickich Dni Kultury.

Źródło: MOK Wojkowice.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress