W czwartek w Rzeszowie będzińscy siatkarze rozpoczną serię wyjazdowych spotkań, kończących rywalizację w fazie zasadniczej PlusLigi. Podopieczni Stelio DeRocco zmierzą się z Asseco Resovią.

Fot:MKS Będzin S.A.

O takich meczach mawia się zwykle „Oni muszą, my możemy”. Presja będzie całkowicie po stronie gospodarzy, którzy wciąż walczą o mistrzostwo kraju i nie mogą już pozwolić sobie na żadne potknięcie. Na dziś siatkarze z Podpromia zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 52 punktów.

Poza tym spotkanie z naszym zespołem będzie dla rzeszowskich „Pasów” jednym z elementów przygotowawczych do zbliżającego się wielkimi krokami Turnieju Finałowego Ligi Mistrzów w Krakowie. To oznacza, że Resovia przystąpi do czwartkowego meczu w najmocniejszym składzie, więc będzinianie będą musieli przeciwstawić się przede wszystkim Bartoszowi Kurkowi.

Natomiast plasujący się na dwunastej pozycji (17 pkt) MKS ma na to spotkanie jeden cel – sprawić niespodziankę, pozostawiając po sobie jak najlepsze wrażenie. Początek rzeszowsko-będzińskiej konfrontacji zaplanowano na godz. 18.00.

Na stronie internetowej MKS-u Będzin zostanie przeprowadzona relacja live z tego meczu. 

Źródło: MKS Będzin S.A.