„OneDayMore4Volleyball”

2016-03-01

MKS Będzin przystąpił do kampanii „OneDayMore4Volleyball”. 29 lutego w hali sportowej w Łagiszy odbył się miniturniej siatkówki w ramach kampanii promującej tę dyscyplinę sportu na całym świecie.

W miniturnieju w Łagiszy wzięły udział trzy zespoły, dwa pierwsze składy stworzyli  młodzicy MKS-u Będzin. Trzecim zespołem były dziewczęta uczestniczące w zajęciach rekreacyjnej sekcji siatkówki Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Będzinie.

Dziś w całej Polsce i całej Europie chcemy rozegrać jak największą ilość siatkarskich spotkań. Te spotkania będą nietypowe ponieważ sety będą rozgrywane do 29, a nie jak to bywa do 25. Do 29 ponieważ dziś jest 29 lutego czyli dzień, który przypada raz na 4 lata i właśnie to jest ten jeden dzień więcej dla siatkówki.

-wyjaśnia Łukasz Dytko z MKS-u Będzin.

Turniej został rozegrany w systemie każdy z każdym.

Najlepszy zawodnik oraz najlepsza zawodniczka otrzymają pamiątkowy puchar choć mamy nadzieję, że każdy z tych uczestników będzie miał powody do radości.

-komentuje Łukasz Dytko.

Inicjatorem kampanii jest Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej. Akcja poza promocją tej dyscypliny miała pokazać siatkówkę jako sport dla absolutnie każdego, niezależnie od możliwości fizycznych, technicznych umiejętności, czy wieku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress