SŁAW-EKO 2016 – można już zgłaszać swoje pomysły!

2016-03-31

Budki dla ptaków w miejskim parku? Zagospodarowanie zielonego skweru? A może objęcie ochroną sędziwego drzewa lub oznaczenie tabliczką ciekawego przyrodniczo miejsca? Wkrótce może stać się to realne. Ruszyła pierwsza edycja Sławkowskiej Inicjatywy Ekologicznej „SŁAW – EKO 2016”, w ramach której każdy, komu bliska jest przyroda, może zgłosić swój ekologiczny, oryginalny pomysł.

Konkurs kierujemy do indywidualnych mieszkańców, organizacji, stowarzyszeń i jednostek organizacyjnych z terenu Sławkowa. Chcemy pokazać, że troska o przyrodę to sprawa nas wszystkich i każdy może coś w tym zakresie zrobić. Zebrane pomysły ekologiczne będą później rywalizować na profilu społecznościowy Facebook. Ta z inicjatyw, która otrzyma najwięcej polubień, zostanie zrealizowana!

– mówi burmistrz miasta Rafał Adamczyk.

Wartość jednej inicjatywy ekologicznej nie może przekroczyć szacunkowej kwoty 5 tys. zł. Zgłoszenie nie może również dotyczyć terenu do którego zgłaszający inicjatywę lub miasto nie posiadają prawa własności, a także obszarów leżących poza granicami Sławkowa. Zgłoszenia do konkursu z opisami inicjatyw przyjmowane są do 6 kwietnia. Plebiscyt rozpocznie się 11 kwietnia punktualnie o 7.00 i potrwa do północy 20 kwietnia.

Ogłoszenie wyników i wręczenie „Eko- -czeku” zaplanowano na 23 kwietnia. Tego dnia obchodzony będzie w mieście Sławkowski Dzień Ziemi. Wybrana inicjatywa musi zostać zrealizowana do końca roku. Szczegółowe informacje, formularz zgłoszenia i regulamin znajdują się również na stronie internetowej miasta oraz na profilu Facebook konkursu( kliknij tutaj).

Źródło: UM w Sławkowie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress