Weekend na sportowo

2016-03-23

Hala sportowa w Łagiszy przez cały weekend była areną sportowych zmagań. W sobotę oraz w niedziele w Będzin gościli sportowców z różnych zakątków polski.

Dzisiaj piłka nożna, czyli w sobotę, jutro piłka siatkowa. Mam nadzieję, że wszyscy kibice zarówno piłki nożnej jak i siatkowej będą mieli wiele wrażeń, a zawodnicy będą walczyli fair play.

-komentuje Rafał Adamczyk, wiceprezydent Będzina.

Do piłkarskich rozgrywek zorganizowanych na będzińskiej hali przystąpiło dziesięć zespołów.

Nas początku turnieju drużyny grały w systemie grupowym, następnie była faza pucharowa. Wiadomo, że liczy się przede wszystkim dobra zabawa i rozwój sportowy dzieci, zapewnienie im sportowego trybu funkcjonowania. Wiadomo, że wyniki nie powinny tutaj odgrywać istotnej roli, ale w głowach dzieci na pewno one funkcjonują.

-wyjaśnia Krzysztof Lasoń, Football Academy Będzin.

W niedzielę halę w Łagiszy w pełni oponowali siatkarze, w Wielkanocnym Turnieju Siatkówki zmierzyli się zawodnicy czterech drużyn. Zawodnicy z Będzina walczyli o podium.

W tej chwili jesteśmy po dwóch wygranych meczach i za chwilę będziemy grali z Plasem Kielce, który tez ma dwa zwycięstwa, czyli będzie to mecz o pierwsze miejsce.

-mówi Paweł Dorecki, trener pierwszej grupy młodzików MKS-u Będzin

Wielkanocny turniej piłki siatkowej dla będzińskich młodzików był kolejnym sprawdzianem przed zbliżającymi się ćwierćfinałami mistrzostw Polski.

Były tam wzloty i upadki, czasami przegrywało się ze słabszymi od nas, ale podnieśliśmy się szybko i doszliśmy jakoś do drogi do ćwierć finałów, gdzie ostatecznie zdobyliśmy brąz.

-wspomina Daniel Makuch, libero pierwszej grupy młodzików MKS-u Będzin

Niedzielny turniej Młodzicy MKS-u Będzin zakończyli na drugim miejscu. W meczu finałowym nasi zawodnicy ulegli siatkarzom Plasa Kielce.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress