Weekend w Dąbrowie Górniczej

2016-03-11

Nie masz jeszcze planów na weekend? Jeśli tak to zachęcamy do przejrzenia oferty przygotowanej przez dąbrowski magistrat.

Cztery dni znakomitej zabawy milośnikom kabaretów zapewni XIV edycja Debeściaka. Z muzeum odkryjemy tajemnice manuskryptów, dąbrowska książnica otworzy zaś biblioteczne drzwi do świata gier planszowych, karcianych i fabularnych. Kinomaniaków zapraszamy na filmy do kina Kadr, pływaków na Otyliadę do Nemo, morsów do pogoriańskich kąpieli. W weekendowej ofercie są też propozycje muzyczne, koncerty, wieczorki taneczne, spotkania z balladą oraz giełda winyli. A w niedzielny wieczór Tauron Basket Liga. Rywalem dąbrowskiej ekipy będzie Asseco Gdynia.

Piątek

Spotkanie Klubu Malucha

O 12.00 i 14.00 spotykanie Klubu Malucha. Cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. W programie m.in.: gry i zabawy dla najmłodszych, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 262 49 14

Piątki z tablicą multimedialną

O 15.00 Filia nr 7 (ul. Kasprzaka 46) proponuje wszystkim dzieciom Piątki z tablicą multimedialną. W programie zabawa, zagadki i konkursy. Zapisy pod nr tel. 32 264 36 71.

zGRAj się z biblioteką

To już kolejna edycja wydarzenia zGRAj się z biblioteką. Dąbrowska książnica otworzy biblioteczne drzwi do świata gier planszowych, karcianych i fabularnych. Impreza odbędzie się w siedzibie głównej biblioteki (ul. T. Kościuszki 25) od 17.00 do 22.00. Dodatkową atrakcją będzie obecność twórcy gry „Trójkąt Trzech Cesarzy” – Józefa Pogody. Autor z chęcią nie tylko wyjaśni jak wygląda rozgrywka, ale też przybliży historię gry.

Po szkocku

O 17.00 jak zawsze w piątki w dąbrowskiej bibliotece (Kościuszki 25) spotkają się miłośnicy tańca szkockiego. Do grupy tanecznej nadal mogą dołączyć zainteresowani.

Debeściakowy pokaz filmów

O 17.00 w Pałacu Kultury Zagłębia startuje Debeściakowy przegląd filmowy. Drugiego dnia festiwalu,zainaugurowanego w czwartek pokazem filmów kabaretu DNO, zaprezentowane zostaną filmy wytwórni AYoY.
Szczegóły http://www.palac.art.pl/pl/aktualnosci/xiv-dabrowska-sciema-kabaretowa

Motylem jestem

Klub Osiedlowy Krąg zaprasza wszystkie Panie na obchody tego święta pod hasłem „Motylem jestem…”. W programie spotkania, które rozpocznie się o 17.00 coś dla ciała i coś dla ducha, czyli występ – niespodzianka, konsultacje z dietetykiem i kosmetyczką oraz dodatkowe atrakcje. Od Pań, organizatorzy wymagają jedynie dobrego nastroju i chęci do dobrej zabawy. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy w placówce lub pod numerem telefonu 32 733 87 96.

Dąbrowska Ballada w Helikonie

Niezwykle wrażenia towarzyszyć będą uczestnikom ósmej już edycji programu „Sto na sto” w Klubie Osiedlowym Helikon. Bohaterami najbliższego wydarzenia będą utalentowani i  charyzmatyczni społecznicy, aktywnie działający na rzecz promocji naszego miasta i jego historii: Lucyna Gawlik, Małgorzata Sromek i Jarosław Moździerski. Ciekawy  program muzyczny i niezwykłe życiorysy związane z Dąbrową Górniczą, z pewnością zaintrygują i skłonią do ożywionej dyskusji z publicznością. Spotkanie rozpocznie się o 17.00.

Dzień Kobiet czyli Babski Comber w Villa Moda

Jazz Klub Villa Moda (ul. Kościuszki 4B) zaprasza wszystkie Panie na tańce. Początek imprezy o 18.00. Dla uczestników zabawy zagra DJ Robec.

Premiera filmowa w kinie Kadr

O 19.30 kino Kadr zaprasza El Clan,  thriller produkcji argentyńsko- hiszpańskiej z 2015r. Czas trwania: 110 minut. Reżyseria: Pablo Trapero, obsada: Guillermo Francella, Peter Lanzani, Lili Popovich, Gastón Cocchiarale, Giselle Motta, Franco Masini, Antonia Bengoechea, Stefanía Koessl.
Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny z dzielnicy San Isidro, kryje się złowieszczy klan aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw. Na czele klanu stoi ojciec Arquímedes, wyglądający czasem jak niegroźny dziadek z sąsiedztwa, a czasem jak wcielony diabeł o zimnym spojrzeniu, Alejandro, jego najstarszy syn, gwiazda słynnej drużyny rugby CASI, umiejętnie wskazuje mu potencjalne ofiary. Jego sława sprawia, że jest on poza podejrzeniami. Pozostali członkowie rodziny, w mniejszym lub większym stopniu, są zaangażowani w porwania, i mają swój udział w zyskach z okupu od rodzin ofiar.

Sobota

Seans filmowy dla dzieci

W ramach cyklu Dzieciaki na horyzoncie o 15.00 kino Kadr prezentuje Jill i Joy, film dla dzieci w wieku: 4+. Rok produkcji: 2014, Kraj: Finlandia. Czas: 80 minut. Reżyseria: Saara Cantell, Występują: Aava Merikanto, Lilja Lehto, Eija Ahvo, Jaakko Saariluoma, Johanna af Schultén, Elina
Pierwszy dzień wakacji jest magiczny. No bo jak inaczej nazwać dzień, w którym Jill i Joy znajdują na ulicy pieniądze, chwilę później spotykają tajemniczą kobietę, która chce sprzedać dom właśnie za taką kwotę, jak ta znaleziona, a kupiony dom okazuje się zaprojektowany tak, by był idealną kryjówką dla dwóch małych i ciekawskich dziewczynek, właśnie takich jak Jill i Joy…

Konkurs o tytuł DeBeŚciaka

O 16.00 w Pałacu Kultury Zagłębia w ramach  XIV Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej rozpocznie się konkurs o tytuł DeBeŚciaka.  W szranki staną kabarety, będące zwycięzcami największych festiwali i konkursów w Polsce. O statuetkę „Debeściaka” zawalczą: Antoni Gorgoń Grucha, Marcin Wojciech, Kabaret z konopi, laureaci ubiegłorocznej Ściemy – Kabaret Weźrzesz, Kabaret Inaczej, Czołówka Piekła i Trzecia Strona Medalu. Zwycięzców wybierze jedyne słuszne jury, czyli publiczność!

Biblioteka Planszówek i Blabbermouth

Od 10.00 do 15.00 w siedzibie głównej dąbrowskiej biblioteki głównej (ul. Kościuszki 25) odbędzie się Biblioteka Planszówek oraz – nowość! – Blabbermouth. Blabbermouth, czyli pogaduchy o wszelakiej tematyce w języku angielskim dołączają do repertuaru regularnych, bibliotecznych spotkań. Sobotnie zloty anglomaniaków skierowane są do młodzieży i studentów. Blabbermouth będzie rezydować w Galerii Klubowej od godz. 10.00.

I Dąbrowski Szafing Społeczny

Fundacja Przystań wraz z partnerami: Inkubatorem Społecznej Przedsiębiorczości, Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Śląski Oddział Wojewódzki oraz Stowarzyszeniem Kobieta Liderem Świata zapraszają  od 13.00 do 19.00na I Dąbrowski Szafing Społeczny.

Wymienić ubraniami będzie można się w Centrum Aktywności Obywatelskiej (ul. Sienkiewicza 6A, Dąbrowa Górnicza). Na szafing można zabrać ze sobą czystą i nadającą się do użytku odzież damską, męską oraz dziecięcą, obuwie, torby, tornistry, lub inne rzeczy codziennego użytku. Szczegóły pod numerem telefonu 535 107 759.

Z okazji Dnia Kobiet

Świetlica Środowiskowa w Antoniowie o  17.00 na koncert z okazji Dnia Kobiet. W programie hity z muzyki musicalowej i rozrywkowej w wykonaniu solistów Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk i Śląskiej Listy Szlagierów.  Dla miłych Pań losowanie zabiegów pielęgnacyjnych w salonie fryzjerskim i kosmetycznym oraz zagranicznej wycieczki na „babskie zakupy”. Dla wszystkich gości słodki poczęstunek. Szczegóły i zapisy ze względu na ograniczoną ilość miejsc w naszej świetlicy, tel. 32 733 87 80.

Carol

O 17.00 kino Kadr proponuje melodramat, produkcji: USA/Wielka Brytania z 2015r. Czas trwania: 118 minut. Reżyseria: Phyllis Nagy, obsada: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Jake Lacy, Sarah Paulson, John Magaro, Cory Michael Smith, Kevin Crowley.

„Carol” opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.

Premiera filmowa w kinie Kadr

O 19.30 kino Kadr zaprasza El Clan,  thriller produkcji argentyńsko- hiszpańskiej z 2015r. Czas trwania: 110 minut. Reżyseria: Pablo Trapero, obsada: Guillermo Francella, Peter Lanzani, Lili Popovich, Gastón Cocchiarale, Giselle Motta, Franco Masini, Antonia Bengoechea, Stefanía Koessl.

Otyliada 2016

Już po raz drugi Nemo Świat Rozrywki zaprasza wszystkich do udziału w „Otyliadzie”. Ten Nocny Ogólnopolski Maraton pływacki to największa masowa impreza pływacka w kraju.  Dla jednych to okazja do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzenie swoich możliwości pływackich. Na zwycięzców, którzy pokonają najdłuższy dystans czekają medale. Organizatorzy uhonorują też najstarszych i najmłodszych uczestników, a także najliczniejsze rodziny.

Tegoroczny Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki odbędzie się na 42 pływalniach jednocześnie. Zapisy do udziału w dąbrowskiej Otyliadzie trwają tylko do czwartku : tel. +48 32 639 05 79, dok@nemo-swiatrozrywki.pl   Pływamy w najbliższą noc z soboty na niedzielę!

Niedziela

II Giełda Płyt Winylowych

Jazz Klub Villa Moda (ul. Kościuszki 4B) zaprasza na II Giełdę Płyt Winylowych. Spotkanie sympatyków czarnych płyt rozpocznie się o 10.00

Pogoria morsuje

Tradycyjnie już, gdy na zewnątrz chłodno w niedzielne przedpołudnie, a precyzyjnie o 11.00 dąbrowskie morsy (a jest ich coraz więcej) wciskają się w stroje kąpielowe i po krótkiej rozgrzewce idą się moczyć w Pogorii III. Spotykanie miłośników pogoriańskich kąpieli na plaży przy molo.

Podsumowanie Debeściaka

To ostatni dzień czternastej edycji Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej. O 17.00  w sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia rozpocznie się wieczór laureatów i występ kabaretu DNO. Koncert finałowy poprowadzi  niezastąpiony – Piotr Bałtroczyk. Wystąpią kabarety, które dzień wcześniej zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymując tytuły: DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka. Szczegóły http://www.palac.art.pl/pl/aktualnosci/xiv-dabrowska-sciema-kabaretowa

Tauron Basket Liga

O 18.00 na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum (Al. Róż 3, Dąbrowa Górnicza) rozegrany zostanie kolejny domowy mecz koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza w tym sezonie. Rywalem dąbrowskiej ekipy będzie Asseco Gdynia. 

Carol

O 17.00 kino Kadr proponuje melodramat, produkcji: USA/Wielka Brytania z 2015r. Czas trwania: 118 minut. Reżyseria: Phyllis Nagy, obsada: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Jake Lacy, Sarah Paulson, John Magaro, Cory Michael Smith, Kevin Crowley.

„Carol” opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.

Premiera filmowa w kinie Kadr El Clan

O 19.30 kino Kadr zaprasza El Clan,  thriller produkcji argentyńsko- hiszpańskiej z 2015r. Czas trwania: 110 minut. Reżyseria: Pablo Trapero, obsada: Guillermo Francella, Peter Lanzani, Lili Popovich, Gastón Cocchiarale, Giselle Motta, Franco Masini, Antonia Bengoechea, Stefanía Koessl.

Wystawa

W siedzibie głównej dąbrowskiej biblioteki (ul. T. Kościuszki 25) do 30 marca można oglądać wystawę obrazów Urszuli Moska. Artystka, urodzona w Dąbrowie Górniczej, od kilkunastu lat amatorsko uprawia malarstwo sztalugowe. Jej ulubioną techniką jest malarstwo olejne; szczególnie chętnie przedstawia na płótnie postaci i martwe natury. Wystawa czynna w godzinach otwarcia placówki,

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress