Weekend wielkanocny na Śląsku

2016-03-29

Przez cały świąteczny weekend nad bezpieczeństwem na drogach naszego województwa czuwało ponad 4 tysiące policjantów.

Działania funkcjonariuszy rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00, a zakończyły w poniedziałek o 22.00. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji.

 W tym czasie 1728 policjantów drogówki oraz 3274 policjantów innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach województwa śląskiego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi zatrzymali 128 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. W ubiegłym roku w ręce policjantów wpadło 141 kierowców „na podwójnym gazie”.

- informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Z policyjnych statystyk wynika zatem, że tegoroczny weekend wielkanocny był bezpieczniejszy niż przed rokiem.

W czasie trwania akcji w naszym województwie doszło do 22 wypadków drogowych, w których rannych zostało 28 osób i żadna nie zginęła. W ubiegłym roku na 23 wypadki zginęły aż 4 osoby, a 35 zostało rannych. Policjanci odnotowali również 323 kolizje drogowe, czyli o 33 mniej niż w 2015 roku.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress