Wyburzą wiadukt w Sosnowcu

2016-03-17

W nocy z piątku na sobotę (18/19 marca)  w rejonie ulicy gen. Andersa przy rondzie Ludwik w Sosnowcu będą występowały utrudnienia na drodze. Nad jezdnią wyburzany będzie wiadukt kolejowy, dlatego na 48 godzin fragment ulicy zostanie zamknięty.

To jednak nie koniec utrudnień, już od poniedziałku, przez kolejne kilka dni ze względu na wyburzanie podstawy wiaduktu będzie obowiązywało zwężenie ulicy Andersa na pasie w kierunku ronda Ludwik. Ruch pieszy tą stroną również nie będzie możliwy.

Z uwagi na całkowite wyłączenie fragmentu ulicy Andersa z ruchu zarówno autobusy jak i tramwaje będą jeździły zmienionymi trasami.

AUTOBUSY

Dla linii autobusowych nr 160, 690, 835 i 902N wyznaczona została trasa objazdowa, od Ronda Ludwik ulicami: Mikołajczyka, Lipową, do włączenia się na trasę rozkładową na ulicy Andersa. Trasa powrotna będzie przebiegała analogicznie. Wydłużenie trasy związane z wyznaczonym objazdem wyniesie 0,8 km w kursach do Dańdówki i 0,9 km w kursach do centrum. Wyłączony z obsługi zostanie przystanek „Sosnowiec Osiedle Wanda”. W zamian za wyłączony z obsługi przystanek „Sosnowiec Dańdówka Zakopiańska” obsługiwane będą tymczasowe stanowiska tego przystanku, na ulicy Andersa za skrzyżowaniem z ulicą Lipową. Do obsługi włączony zostanie również, znajdujący się na trasie objazdowej przystanek „Sosnowiec Dębowa Góra Lipowa”.   

TRAMWAJE

27 – na czas wyburzenia będzie jeździł na trasie Kazimierz Górniczy – Mysłowice.

26 – będzie kursował na trasie Milowice Pętla – Okrzei

Na odcinku Sosnowiec Rondo Ludwik – Dańdówka będzie uruchomiona komunikacja zastępcza. Trasa objazdowa, od Ronda Ludwik ulicami: Mikołajczyka, Lipową, do włączenia się na trasę rozkładową na ulicy Andersa.

-informuje sosnowiecki magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress