Dzień Ziemi i spacer fotograficzny

2016-04-25

Blisko 100 osób wzięło udział w plenerowych imprezach zorganizowanych w miniona sobotę przez Towarzystwo Przyjaciół Będzina. Pierwszym wydarzeniem, na którym pojawiliśmy się ze swoją kamerą były obchody Dni Ziemi w ramach, których na bulwarach nad Przemszą został zasadzone nowe drzewka.

Myślę, że jest to ciekawy dowód na to, że TPB to nie tylko wydawane publikacje, to nie tylko kwesty na rzecz ratowania najstarszej będzińskiej nekropoli, to nie tylko imprezy, odczyty, spotkania autorskie, ale również spotkania w gronie przyjaciół na świeżym powietrzu i takie ekologiczne działania, sprzątanie miasta i sadzenie drzewek. 

-mówi Marcin Lazar, prezes Towarzystwa Przyjaciół Będzina.

Liderem akcji był Waldemar Szydło, to właśnie z jego inicjatywy 10 lat temu Towarzystwo Przyjaciół Będzina zasadziło pierwsze Drzewka nad Przemszą. W tym roku w Zielonej Alei Przyjaciół Będzina posadzonych zostało 18 klonów kulistych.

Przy czym 15 kupiliśmy poprzez spółki, które włączyły się w akcję, natomiast trzy drzewka ofiarowali nam państwo Kapiasowie, którzy od początku tą akcję wspierali już parę lat temu.

-wyjaśnia Waldemar Szydło, inicjator akcji.

Równolegle do sadzenia drzewek odbył się Drugi Spacer Fotograficzny, zorganizowany przez TPB wspólnie z twórcami i społecznością strony „Będzin w starej i nowej fotografii”.

Miałem dużo pozytywnych sygnałów od znajomych i uczestników. ten drugi spacer jest dużą zasługą Marcina Lazara  bo on mnie nakłonił, żeby tę imprezę konturować może nawet cyklicznie, może będzie trzeci spacer, jeszcze nie wiem.

- komentuje Roman Kowenia, twórca strony „Będzin w starej i nowej fotografii”.

Podążanie śladami dawnych zdjęć  było nie tylko świetna atrakcją ale również ciekawym sposobem na poznanie historii Będzina.

Bardzo fajny pomysł, wydaje mi się, że należy to w pisać w kalendarz takich imprez cyklicznych bo mimo, że mieszkamy tutaj tyle lat, tak na prawdę tego miasta nie znamy.

- ocenia Olga Lubecka, mieszkanka Będzina.

Bardzo fajna inicjatywa, widać pasję jaką Ci ludzie wkładają nie tylko w fotografowanie ale również w rekonstrukcję historii miasta.

- mówi Antonio Palermo, Włoch mieszkający w Będzinie.

Oba wydarzania z pewnością można zaliczyć do udanych imprez, to była bardzo pracowita i równie artystyczna sobota.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress