Dąbrowskie siatkarki zakończyły sezon

2016-04-29

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Impelem Wrocław czwartkowy mecz. Oznacza to, że zespół kończy sezon na czwartym miejscu.

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej

Pierwszy set wczorajszego starcia był bardzo wyrównany – żadna z drużyn początkowo nie potrafiła uzyskać większej jak dwupunktowej przewagi. Jeśli już dąbrowianki wychodziły na prowadzenie (13-11, 17-15), to po chwili traciły przewagę przez własne błędy. Wrocławianki odjechały w końcówce po kilku udanych atakach Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i wygrały do 21.

Druga część rozpoczęła się od szybkiej ucieczki Impela, który wyszedł na prowadzenie 5-1. Wrocławianki w pełni kontrolowały przebieg tej partii, na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16-9. Przewaga przyjezdnych dalej rosła. Podopieczne trenera Jacka Grabowskiego wygrały do 13.

Na pierwszej przerwie technicznej trzeciego seta dąbrowianki wygrywały 8-6, ale szybko prowadzenie straciły – m.in. dzięki dobrej zagrywce Moniki Ptak, która dwa razy popisała się asami serwisowymi. Po autowym ataku Dejy McClendon Impel prowadził 10-8, a trener Juan Manuel Serramalera poprosił o czas. Po przerwie dąbrowianki zaczęły lepiej grać i ponownie wyszły na prowadzenie – na drugiej przerwie technicznej było 16-13 dla Taurona MKS-u. Skuteczna była Joanna Staniucha-Szczurek, po której atakach i zagrywkach przewaga urosła do sześciu punktów (22-16). Po nieporozumieniu wrocławianek i nieudanej próbie przebicia piłki dąbrowianki miały piłki setowe – wykorzystały trzecią, gdy Sanja Popović zaatakowała z prawego skrzydła.

Czwarta partia zaczęła się od walki punkt za punkt. Dopiero po dwóch nieudanych atakach McClendon i Popović Impel objął prowadzenie 14-11, które do drugiej przerwy technicznej powiększył do czterech „oczek”. Wrocławianki były wyraźnie podbudowane prowadzeniem i zdobywały kolejne punkty. Przy stanie 12-18 trener Serramalera poprosił o czas, po którym nieco podgoniliśmy. Końcówka należała jednak do wrocławianek. Spotkanie skończyła Katarzyna Skowrońska-Dolata, która została MVP spotkania.

Autor: Martyna