Debata Oksfordzka w Gimnazjum nr 4 w Będzinie.

2016-04-11

W piątek 8 kwietnia w będzińskim Gimnazjum nr 4 odbyła się Debata Oksfordzka, w ramach konkursu ,,Move your Europe” organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana.

Fot: MZS nr 1 w Będzinie

Teza debaty brzmiała: ,,Praca poza granicami kraju przynosi więcej korzyści niż strat”. Bronili jej mówcy – uczniowie Gimnazjum nr 4 a w drużynie antytezy zasiedli zaproszeni goście: członkowie Klubu Europejskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach. W ramach przygotowania do debaty uczniowie przeprowadzili własne badania w celu zebrania potrzebnych informacji. Przygotowali ankietę internetową, którą zamieścili na portalu społecznościowym. Wyniki ankiety, statystyki oraz zebrane materiały prasowe przedstawili na spotkaniu przygotowującym do debaty.

Nad prawidłowością przebiegu Debaty czuwał Marszałek, p. E. Gnieciak, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 4, oraz Sekretarz, uczeń klasy trzeciej.

To była wspaniała lekcja, nauczyliśmy się jak dyskutować i debatować, przedstawiać swoje argumenty, uczniowie bardzo się zaangażowali w przygotowania do debaty.

- powiedziała pani Marszałek.

Informację nadesłała Aneta Radon

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress