Dzień Ziemi w Dąbrowie

2016-04-28

29 kwietnia w Pałacu Kultury Zagłębia odbędą się miejskie obchody Dnia Ziemi. Tegoroczne uroczystości organizowane są pod hasłem „Palący problem – niska emisja”.

Impreza rozpocznie się o 10.00 piosenką „Chodź, pomaluj mój świat” w wykonaniu zespołu A-vista ze szkoły sportowej. Potem najmłodsi z przedszkola 29 zaprezentują inscenizację pt.: „W obronie lasu”, a uczniowie z Liceum Sportowego z Zespołu Szkół Sportowych wykonają pokaz tańca nowoczesnego. Po nich na scenie pojawią się maluchy z przedszkola 6 w przedstawieniu ekologicznym pt.:„Dymy precz, pyły precz, czyste powietrze chcemy mieć”.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 przedstawią występ wokalno – taneczny „Czyste powietrze, zdrowe płuca”. Zaraz po nich z ekologicznym przesłaniem pojawią się dzieci z SP 27, a Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej zaprezentuje studio piosenki. Uczniowie z SP 20 przedstawią Bajkę o Smogu, a gimnazjaliści z ZS4 przedstawią inscenizację „Ziemia, decydujące starcie”. Ich koledzy z G9 zaprezentują przedstawienie ekologiczne „Ratujmy Matkę Ziemię”. Na zakończenie klub 4H z Zespołu Szkół Sportowych przeprowadzi dla dzieci i młodzieży konkurs Wiedzy Ekologicznej.

Imprezie towarzyszyć będzie happening ekologiczny dla mieszkańców „Smog nie taki straszny smok” przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 3.

Dzień Ziemi w zamyśle ma uczulać ludzi na problemy naszej planety. Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież mówiąc o ekologii nie tylko sama będzie zwracała uwagę na swoje zachowania ale i zachęci innych do dbania o nasze środowisko.

W ramach akcji „Posadź swoje drzewko” 29 kwietnia przy Pałacu Kultury Zagłębia, będzie można otrzymać drzewka, krzewy, rośliny rabatowe i balkonowe, w zamian za dostarczone odpady niebezpieczne tj: przeterminowane leki i baterie (z wyjątkiem baterii i akumulatorów ołowiowych).

Za przyniesienie 10 zużytych baterii lub 10 blaszek przeterminowanych leków, wydawana będzie jedna roślina. Jedna osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie 10 roślin.
Wydawanie drzewek, krzewów i kwiatów rozpocznie się od godziny 9.00 i potrwa do wyczerpania zasobów.

Dodatkowo mieszkańcy Miasta Dąbrowy Górniczej będą mogli przekazać do ALBA MPGK odpady niebezpieczne objęte zbiórką tj. zbędne termometry, opakowania po środkach dezynfekcyjnych, środkach ochrony roślin oraz opakowania po farbach i lakierach.

Organizatorami miejskich obchodów Dnia Ziemi są Urząd Miejski oraz Pałac Kultury Zagłębia. Akcji partnerują ALBA MPGK Sp. z o.o. oraz Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków.

Źródło: UM w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress