ExpoHunting – wielkie łowy w hali targowej

2016-04-08

W hali Expo Silesia w rozpoczęło się wielkie polowanie. Do Sosnowca po raz siódmy zawitały Międzynarodowe Targi ExpoHunting. Spotkanie łowieckiej barci i leśników potrwa do niedzieli.

Tu przez te trzy dni skupia się cały świat łowiecki, są tu również wszystkie branże około łowieckie. Tak jak wspomniał prezes targów będzie szereg wykładów, prelekcji, referatów na tematy związane z łowiectwem, to nie tylko to co można kupić, te targi to również wymiana myśli.

-ocenia Jan Błaszczyk,  główny specjalista ds. łowiectwa w Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Wizyta na targach ExpoHaunting to znakomita okazja do kultywowania tradycji łowieckich. To wydarzenie, które każdego roku przyciąga tysiące pasjonatów.

Przyjechaliśmy po to żeby po raz kolejny być na targach, które promują nasze wielkie łowiectwo, pozdrowić sympatyków łowiectwa i leśników, którzy są współautorami tego zgromadzenia i tych targów i życzyć wszystkiego najlepszego wystawcom i gospodarzom tego święta.

- komentuje Wielki Mistrz Zakonu Kawalerów Orderu Złotego Jelenia,  Alfred Hałasa.

W sosnowieckich targach każdego roku udział bierze Polskie Stowarzyszenie Myślistwa Łuczniczego, którego jednym z głównych założeń jest legalizacja myślistwa łuczniczego w Polsce.

Naszym celem priorytetowym jest to, żeby doprowadzić do utworzenia przy Polskim Związku Łowieckim Klubu Łucznika, po to żeby polscy myśliwi mogli zdobywać uprawnienia do polowanie z łukiem, my takie kursy organizujemy co roku.

-wyjaśnia Marek Handzlik wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Myślistwa Łuczniczego.

Jak co roku targi ExpoHuntig mogą pochwalić się szeroką ofertą wystawców, od broni, amunicji, optyki, przez odzież, akcesoria myśliwskie a nawet stoisko prezentujące sztukę preparowania zwierząt.

Jest to o tyle ciężkie zajęcie, że trzeba mieć lata praktyki, które trzeba zdobyć samemu. U nas w Polsce nie ma takiej szkoły gdzie można nauczyć się preparowania, trzeba samemu zaczynać, próbować lub zgłosić się do jakiegoś preparatora, który przyjmie na praktyki i będzie mógł nauczyć, albo można wyjechać na zagraniczne praktyki.

-komentuje Krzysztof Wnęczak, Pracowania Preparatorska Taxidermy.

Na przestrzeni lat sposób preparowania zwierząt znacząco się zmienił.

Na każde zwierze przygotowany jest model z pianki poliuretanowej. Kiedyś wypychało się jakąś watą, trocinami, teraz wszystko na modelach z pianki, na każde zwierze jest odpowiedniej wielkości model dobrany, odpowiednia pozycja jeśli ma to przedstawiać jakiś atak. Następnie jest przygotowanie skóry, czyli garbowanie chemiczne, to się odbywa w taki sposób, że musi być zakonserwowana ta skóra, przygotowana tak jak nasze ubranie.

-omawia Krzysztof Wnęczak.

200 firm z 12 krajów, 400 światowych marek dla myśliwych i fanów aktywności outdoorowej to wszystko przez najbliższy weekend znajdziecie w Expo Silesia. Bogaty program targów pozwoli każdemu na złapanie łowieckiego bakcyla.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress