Humanitas otwiera wydział w Pradze

2016-04-22

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu ponownie otwiera się na czeski rynek. Uczelnia z Zagłębia otrzymała zgodę na utworzenie kolejnego wydziału zamiejscowego w Republice Czeskiej.

Dwa lata temu po raz pierwszy zainicjowaliśmy wydział zagraniczny w czeskiej Vsetinie, czyli takiej niewielkiej miejscowości, ale on tam spotkał się z bardzo dużym zainteresowanie lokalnych przyszłych studentów. W związku z tym sukcesem postanowiliśmy iść za ciosem, tym razem stolica Czech, Praga. Będziemy tam kształcili na kierunku zarządzanie o profilu praktycznym.

-mówi Izabela Kieliś, rzecznik prasowy WSH w Sosnowcu.

Działający od 2014 roku pierwszy wydział zamiejscowy w Czechach okazał się strzałem w 10, chętnych do nauki za naszą wychodnią granica nie brakuje.

Jeśli chodzi o ten nasz pierwszy wydział w Czechach to oczywiście na początku studenci troszeczkę tak z dystansem reagowali na pojawienie się uczelni z zagranicy, szczególnie w takim powiedzmy małym mieście. Natomiast teraz cieszy się zainteresowaniem zarówno kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna jak kierunek pedagogika.

-komentuje Ewa Kraus, prodziekan Wydziału Zamiejscowego WSH we Vsetinie w Republice Czeskiej

Jak wyjaśnia rektor WSH w przypadku nowego wydziału wybór Pragi nie był przypadkowy. Podobnie było z wyborem kierunku.

Praga to jest bardzo silny ośrodek gospodarczy, w którym firmy zgłaszają zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wiedzę z zakresu zarządzania i stąd właśnie taki kierunek, zwłaszcza że to będzie zarządzanie uczące także tego co dzisiaj jest na rynku managerskim szczególnie ważne czyli: zarządzanie kapitałem ludzkim, zarządzanie wiedzą, zarządzania organizacją inteligentną, wirtualną.

-wyjaśnia dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH, rektor

Prowadzenie wydziałów zamiejscowych w innych krajach europejskich przez polskie uczelnie nie jest popularne. W całym kraju łącznie z Humanitasem uprawnienia do kształcenia na terenie innych krajów ma zaledwie 7 uczelni wyższych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress