Kilometry Caritas

2016-04-22

Caritas Diecezji Sosnowieckiej wraz z innymi Caritas Diecezjalnymi podejmuje ogólnopolską próbę bicia Rekordu Guinnessa, której celem jest zebranie jak największej ilości monet 1 złotowych, układając z nich kilometry.

Rekord Guinnessa w układaniu ciągu monet jednonominałowych należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75.24 km składający się z 4.5 miliona jednocentówek euro.

Aby pobić obecny Rekord Guinnessa, potrzeba ułożenia min. 75.25 km ciągu jednozłotowych monet – to ponad 3 311 000 monet o nominale 1 zł.

Akcja ma charakter ogólnopolski, wspólnie z 10 innymi Caritas z całej Polski, bijemy rekord Guinnessa, ustanawiamy rekord Polski i pomagamy.

Do akcji włącza się także nasze miasto. Zebrane przez Caritas Sosnowiecką środki przeznaczone zostaną na budowę Domu dla Bezdomnych w Dąbrowie Górniczej, który zapewni schronie 55 osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Ogólnopolski finał akcji ,,Kilometry Caritas” odbędzie się 29 maja 2016 r.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w naszą kampanię, zbierania i doklejania złotówek! Pobijmy razem Rekord Guinnessa! Więcej http://kilometry.caritas.pl/

Źródło UM w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress