Kolejarz kradł paliwo z lokomotyw

2016-04-07

W przypadku tej sprawy powiedzenie „najciemniej pod latarnią” sprawdziło się w 100%. Policjanci z KMP w Sosnowcu wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali 39-letniego, który dokonał kradzieży paliwa z lokomotywy.  Sprawca jest…kolejarzem.

Fot: KMP w Sosnowcu

Mężczyźnie udało się spuścić z lokomotywy aż 165 litrów oleju napędowego.

Policjanci patrolujący ulice sosnowieckiej dzielnicy Kazimierz zostali poproszeni o pomoc przez patrol SOK, którego funkcjonariusze zaobserwowali stojącą na wiadukcie kolejowym lokomotywę oraz dwóch mężczyzn, którzy wykonywali przy niej jakieś czynności. Kiedy podeszli bliżej mężczyźni rzucili się do ucieczki. Chwilę później na drodze pojawił się dostawczy Volkswagen, którego kierowca na widok funkcjonariuszy usiłował uciec. W tym samym momencie ruszyła również lokomotywa. Dzięki pomocy policjantów udało się zatrzymać zarówno uciekającego kierowcę dostawczego samochodu jak i lokomotywę. Podczas dalszych czynności w samochodzie i na nasypie ujawniono pojemniki z zawartością paliwa. Kierujący samochodem dostawczym okazał się być… kolejarzem.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Zatrzymanemu kolejarzowi przedstawiono zarzuty kradzieży 165 litrów oleju napędowego. Za popełnione przestępstwo  mężczyźnie grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress