Luxtorpeda na Wojkowickich Dniach Kultury

2016-04-12

Już po raz szósty Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach zaprosił mieszkańców naszego regionu do wspólnego świętowania jubileuszu placówki. Urodziny MOK-u tradycyjnie trwały cały weekend.

W pierwszym dniu zazwyczaj chwalimy się tym co robimy przez cały rok, w drugi dzień jest koncert. W tym roku postawiliśmy na takie mocne rockowe brzmienie, jest to zespół Luxtorpeda. Nie spodziewaliśmy się, że sprzeda się aż tyle biletów, jest to koncert który przyciągnął chyba największą liczbę osób. Przyjechali nawet ze swoim suportem, będzie to zespół CUBA DE ZOO,

- mówi Katarzyna Kościelny z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach.

Po raz pierwszy numery zespołu  CUBA DE ZOO pojawiły się w Programie 3 Polskiego Radia w kwietniu 2010 roku.

Koncertować zaczęliśmy nieco później bo na początku były tylko nagrania, które wysłaliśmy do producenta stacji radiowej. Generalnie obracamy się w szeroko pojętej muzyce rockowe, która jest ciężka do zaszufladkowania bo to może być to coś cięższego, może być coś lekkiego, staramy się żeby to było różnorodne.

- wspomina Kuba Podoski z CUBA DE ZOO.

Na koncert Luxtorpedy do Wojkowic zjechały prawdziwe tłumy, fani zespołu doskonale wiedzieli jakie utwory chcą usłyszeć.

Dzisiaj chcemy usłyszeć nową płytę przed wszystkim, ale stare numery też. Nowa płyta jest już przesłuchana, przewałkowana jak się da.

-mówią fanki zespołu.

Przed premierą płyty wrzucane były poszczególne utwory, codziennie jeden, tak do świąt i w zasadzie tylko w takiej formie je znałam. Natomiast jak je usłyszałam na koncercie w Radomiu 31 marca to wbijają w ziemię bo brzmią dużo mocniej niż te stare numery.

- komentuje Gosia, fanka Luxtorpedy.

Co znajdziemy na najnowszym krążku Luxtorpedy? O tym opowiedzieli nam członkowie zespołu.

My dużo czasu spędzamy razem z sobą, rozmawiamy sobie o naszych różnych zmartwieniach, o tym czego się boimy w życiu, o naszych zwycięstwach, różnych upadkach i Hans z Licą przekładają to na teksty i o tym śpiewają, Dzielimy się swoim życiem, na tej płycie zwróciliśmy trochę uwagę żeby pokazać jedność słuchaczy i nas.

- wyjaśnia Drężmak z Luxtorpedy.

Mocne brzmienie i energia podczas koncertu Luxtorpedy były znakomitym podsumowaniem szóstych urodzin MOK-u.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress