Jesteśmy z Wami już pięć lat!

2016-04-01

Kwiecień od zawsze był dla naszej redakcji szczególnym miesiącem. Kilka lat temu 1 kwietnia opublikowaliśmy swój pierwszy materiał. Dziś jesteśmy z Wami już piąty rok i na tym nie planujemy poprzestać.

Pomysł utworzenia Kanału 99 narodził się w 2011 roku, zaczęliśmy od żartu, jak przystało na Prima Aprilis. Pierwszym materiałem jaki opublikowaliśmy na stronie było video informujące o niezwykłym wydarzeniu do jakiego doszło w Będzinie, do naszego miasta zawitali przybysze z odległej galaktyki. W realizację tego video-żartu zaangażowało się wiele osób, wśród nich byli funkcjonariusze będzińskiej policji i straży pożarnej, przedstawiciele urzędów miejskich, Obserwatorium Astronomiczne w Dąbrowie Górniczej oraz mieszkańcy naszego regionu(materiał do obejrzenia tutaj).

Choć ze swoją działalnością wystartowaliśmy w dniu pełnym żartów, to od samego początku do projektu jakim jest Kanał 99 podchodziliśmy z pełną powagą i zaangażowaniem. Przyświecał nam jeden cel: stworzenie niezależnego medium, którego odbiorcą będą głównie mieszkańcy regionu Zagłębia Dąbrowskiego.

Jak pewnie niektórzy z Was pamiętają pierwszym etapem po uruchomieniu stacji było tworzenie materiałów video, ich publikacja w Internecie i emisja w sieci kablowej. Po pewnym czasie postanowiliśmy rozszerzyć swoją działalność, dzięki czemu w 2014 r. uruchomiliśmy serwis informacyjny, gdzie oprócz materiałów filmowych zaczęły pojawiać się materiały tekstowe, zdjęcia i zapowiedzi wydarzeń w regionie.

To wszystko co robiliśmy przez ostatnie pięć lat robiliśmy dla Was, naszych widzów i czytelników. Dziękujemy za to, że z nami jesteście!

Z pozdrowieniami

Redakcja Kanału 99

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress