Musztra w wykonaniu klas mundurowych

2016-04-27

14 drużyn z Województwa Śląskiego wzięło udział w V Wojewódzkim Turnieju Musztry. Tradycyjnie miejscem zmagań uczniów klas mundurowych stały się Wojkowice.

Nie ukrywam, że z roku na rok turniej ten cieszy się coraz większą popularnością, rzeczywiście dzisiaj pogoda nie do końca nam dopisuje, ale mundur wymaga różnych umiejętności i różnych sytuacji, w których trzeba się znajdować więc myślę, że ta pogoda jest kolejnym sprawdzianem dla młodzieży.

-wyjaśnia Anna Augustyńska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

Aby dokonać prezentacji swojej grupy zawodnicy mieli 10 minut. Cały pokaz odbywał się pod czujnym okiem jurorów.

Dzisiaj to mnie przypadła ta wdzięczna rola oceniania umiejętności zarówno indywidualnych jak i zbiorowych osób, które w tej chwili „popisują się” musztrą. Oceniamy różne elementy począwszy od koordynacji do umiejętności wydawania komend i wykonywania tych komend. 

-tłumaczy podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Nauka w klasach mundurowych wymaga od uczniów dużo zaangażowania i poświęcenia, dlatego nauczyciele szkolący tych młodych ludzi od samego początku starają się przekazać im jak trudna i wymagająca może być przyszła służba zawodowa.

My im próbujemy wyjaśnić, że to nie jest łatwa służba, w nocy w czasie mrozu, śniegu, deszczu nikt nie zwalnia służb mundurowych z realizowanie swoich zadań, jakie są warunki, trzeba się do tego dostosować.

- mówi Mariusz Zoń, współorganizator Wojewódzkiego Turnieju Musztry.

Uczestnicy tegorocznego turnieju zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Komisja oceniająca umiejętności uczniów była pod wrażeniem.

To jest ich pasja, to jest ich iskra, lubią to i efekty tego możemy dzisiaj oglądać. Mam nadzieje, że najlepsza drużyna z naszego województwa wygra w Zakopanem.

-dodaje Mariusz Zoń.

To właśnie w Zakopanem 3 i 4 czerwca odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Miejmy nadzieję, że to właśnie reprezentanci naszego województwa okażą się najlepsi.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress