Nastoletni złodziej zatrzymany na gorącym uczynku

2016-04-27

Będzińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku nastolatka, który usiłował ukraść fiata seicento. 17-latek został przyłapany gdy majsterkował przy stacyjce samochodu.

Na widok mundurowych nastolatek wraz z dwoma wspólnikami rzucili się do ucieczki. Włamywacz wraz z kolegą wpadli po trwającym chwilę pościgu. Trzeci z nastolatków został zatrzymany później.

Trzej młodzi mieszkańcy miasta postanowili w sobotnią noc napić się alkoholu. Gdy przechodzili ulicą Sportową, jeden z nich zauważył zaparkowanego fiata seicento. Nastolatek postanowił się do niego włamać, wybijając boczną szybę samochodu. Patrolujący sobotnią nocą będzińskie ulice policjanci zauważyli 17-latka manipulującego przy stacyjce fiata. W pobliżu auta stali również jego koledzy. Na widok policyjnego radiowozu cała trójka rzuciła się do ucieczki. Jednak już po chwili 17-latek i jego o rok młodszy kolega zostali zatrzymani na klatce schodowej jednej z pobliskich kamienic. Trzeciemu uczestnikowi zdarzenia udała się ucieczka przez Przemszę.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

21-letni będzinianin mimo, że wpław pokonał rzekę, wpadł w ręce stróżów prawa następnego dnia. O dalszym losie włamywacza wkrótce zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress