Nowy inwestor w Czeladzi

2016-04-13

Delegacja chińskich biznesmenów po raz kolejny odwiedziła Czeladź. Gości z Chin w Urzędzie Miasta przyjął burmistrz Zbigniew Szaleniec wraz z zastępcami Elżbietą Dmitruk i Beatą Zawiłą.

Fot:UM w Czeladzi

Podczas rozmów strona chińska wyraziła zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w Czeladzi, na których miałby powstać park technologiczny, produkujący m.in. autobusy elektryczne.

Firma zatrudniałaby kilkaset osób. Biznesmeni interesowali się zasadami zakupu ziemi w Polsce, możliwością utworzenia firmy joint ventures oraz systemem podatkowym od firm i osób fizycznych, zatrudnionych w firmie, utworzonej przez chińskich biznesmenów. Podczas rozmowy burmistrz Zbigniew Szaleniec zwrócił uwagę na fakt, że Polska – a zwłaszcza wysoko uprzemysłowiony region śląski z Zagłębiem Dąbrowskim na czele – jest zainteresowany wymianą taboru autobusowego, więc zlokalizowanie tu produkcji nowoczesnych pojazdów o zaawansowanej technologii, byłoby znakomitym przedsięwzięciem. Burmistrz zwrócił również uwagę na fakt, że z Zagłębia na wschód prowadzi tzw. szeroki tor, który również może dobrze przysłużyć się współpracy polsko-chińskiej. Ponadto wskazał na atuty miasta, jakimi są m.in.  dogodna komunikacja chociażby z lotniskami w Pyrzowicach i Krakowie czy autostradami.

-czytamy na stronie UM w Czeladzi.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress